200 milionów Jarocina na inwestycje

0

Ponad 200 milionów złotych – tyle w tym roku na inwestycję ma zamiar wydać gmina i miasto Jarocin. Na tę kwotę złożą się także inwestycje poszczególnych spółek. M.in. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji za 68 milionów złotych rozbuduje sieć, 32 miliony zostaną przeznaczone na drogi, ruszył już także sztandarowy projekt urzędu, czyli budowa 400 mieszkań w systemie TBS. 

Na budowę nowych i modernizację starych dróg miasto przeznaczyło 32 miliony złotych. Rajcy przegłosowali także dofinansowanie dla budowy łącznika pomiędzy krajową 11 i 12 w okolicach cmentarza. Miasto wybuduje też kładkę nad drogą S11, którą bezpośrednio z rynku będzie się można dostać do parku.

¾ z 200 milionów na inwestycje to pieniądze spółek miejskich oraz środki zewnętrzne. Spółka Jarocina Sport za 20 milionów zamierza rozbudować basen, powstanie nowa sala konferencyjna oraz lodowisko. Dalekosiężne plany ma także Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Już tylko niesprzyjające warunki pogodowe stoją na przeszkodzie rozpoczęciu budowy 400 mieszkań czynszowych na terenie miasta i gminy przez spółkę JTBS. W planach jest także rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami za 16 milionów złotych, powstanie też nowe uliczne oświetlenie za łączną kwotę 10 milionów.

Jarocin na inwestycje pieniądze ma. To m.in. efekt likwidacji straży miejskiej, reedukacji wydziałów w urzędzie miasta oraz zatrudnienia w spółkach, ale przede wszystkim przekształceń w placówkach oświatowych.

 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick