Dwie tony karmy, tony szczęścia. Finał akcji „Karma za umowę”

0
Duduś i Tolek - od kilku lat bezpańskie czworonogi - jako pierwsi posmakowali karmy, której spory zapas otrzymało dzisiaj Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim od Przedsiębiorstwa Promax z Ostrowa Wielkopolskiego. Psiaki z pod ostrowskiego azylu dla zwierząt w drugiej edycji tej akcji otrzymały dokładnie 2100 kilogramów dobrej jakości karmy. Wszystko dzięki wsparciu Abonentów firmy Promax.

Pierwsza akcja „Karma za umowę” dokładnie 4 lata zakończyła się ogromnym sukcesem. Wtedy zebrano prawie 4 tony karmy. Dziś do schroniska przekazano ponad 2 tony karmy, ale jeszcze lepszej jakości niż podczas pierwszej edycji. – Przy pierwszej edycji wielu abonentów już podczas podpisywania umów cieszyło się, że dokładają swoją „cegiełkę” w akcji pomoc zwierzakom. Wtedy postanowiliśmy, że z pewnością powtórzymy ten projekt. I tak od maja do sierpnia za każdą umowę podpisaną na internet lub telefon przedsiębiorstwo Promax przekazywało 3 kg wysokiej jakości karmy dla schroniska – mówi Karolina Okrój, dyrektor generalna Przedsiębiorstwa Promax w Ostrowie Wlkp., pomysłodawczyni akcji.

Zapasy karmy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim są tak naprawdę na wagę złota. Dziennie zużywane jest nawet około 80 kilogramów pożywienia dla psów, bo obecnie przebywa ich tam blisko 200. Sytuacja i tak się polepsza, bo w ostatnich dwóch miesiącach około 50 czworonogów znalazło nowe domy i trafiło do adopcji. – Myślę, że to dzięki wsparciu mediów wiele osób dowiedziało się w ogóle o działalności schroniska. Bardzo za to dziękuję. A pomóc może każdy, nie tylko adoptując zwierzę. Jesteśmy wdzięczni za przekazanie jakiejkolwiek ilości karmy naszym podopiecznym, za pomoc w ich codziennej pielęgnacji w formie wolontariatu, za wyprowadzanie psów na spacery czy przekazywanie np. misek, koców, smyczy – mówi Agnieszka Nowicka, kierownik pod ostrowskiego schroniska dla czworonogów.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim mieści się przy ulicy Pruślińskiej 3. Czynne jest codziennie od 9:00 do 17:00, w weekendy o godzinę krócej. Wszelkie informacje o zwierzętach do adopcji, działalności placówki lub akcjach pomocy można znaleźć na bieżąco m.in. na Facebooku TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick