Czwarty mecz w przeciągu siedmiu dni. BM Stal gra w Dąbrowie Górniczej [WIDEO]

0
BM Stal zagra w niedzielę w Dąbrowie Górniczej. Mecz w pierwszej rundzie zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich, którzy pokonali MKS w Arenie Ostrów 85:76. Od tego czasu doszło do kilku zmian w składzie drużyny prowadzonej przez Jacka Winnickiego, która aktualnie zajmuje dziesiąte miejsce w Energa Basket Lidze.

Piętnastego października ostatni raz zmierzyły się obie drużyny w oficjalnym meczu. Wówczas górą była BM Stal, która mimo problemów w drugiej połowie potrafiła kontrolować wcześniej wypracowaną przewagę punktową. Od tego czasu doszło jednak do kilku zmian w jednej i drugiej drużynie. W Ostrowie Wielkopolskim pojawił się Josh Perkins, natomiast MKS pożegnał się krnąbrnym Alonzo Vergem. Amerykanin na parkiecie był gwiazdą, poza nim sprawiał sporo problemów.

Trenerem zespołu jest Jacek Winnicki, dobrze znany także w Ostrowie Wielkopolskim. Andrzej Urban wie jaką charakterystykę mają wszystkie zespoły prowadzone przez niego. Zazwyczaj są trudne do rozszyfrowania, ponieważ sporo zależy tam od graczy amerykańskich, którzy mają dużo swobody w ataku. Podobnie będzie w rewanżu, nawet jeśli w składzie już nie ma wspomnianego Verge’a, który w Arenie rzucił 23 punkty.

Dla BM Stali mecz w Dąbrowie Górniczej będzie czwartym w przeciągu siedmiu dni. Ostrowianie są już jednak przyzwyczajeni do tak intensywnego grania. Zazwyczaj łączenie spotkań ligi ENBL z Energa Basket Ligą wychodziło na dobre żółto-niebieskim. Tak było chociażby całkiem niedawno w Warszawie w starciu z Legią.

Mecz MKS Dąbrowa Górnicza – BM Stal Ostrów Wielkopolski w niedzielę o godz. 19:00. Transmisja na platformie streamingowej: emocje.TV!

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick