19 ofiar śmiertelnych. Ponad połowa to mieszkańcy powiatu ostrowskiego

8
Fot. Martin Sanchez / Unsplash
13 110 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano ostatniej doby w Polsce. W województwie wielkopolskim zaraportowano 1411 osób chorych na COVID-19. W naszym regionie najwięcej nowych przypadków jest w powiecie jarocińskim i ostrowskim (po 33). Najmniej w kaliskim i ostrzeszowskim (po 9). 10 osób zmarło tylko w powiecie ostrowskim. Łącznie w regionie odnotowano w piątek 19 zgonów z powodu koronawirusa bądź chorób współistniejących.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu doby wykonano ponad 34 tys. testów.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 33 1
kaliski 9 0
kępiński 14 1
krotoszyński 10 0
ostrowski 33 10
ostrzeszowski 9 2
pleszewski 16 4
Kalisz 20 1
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 21
  8

  O co chodzi z tym powiatem ostrowskim? Najwięcej zakażeń i zgonów. Czy nie powinna się tym zająć prokuratura? Dotychczas nikt nie chce tego rzetelnie wyjaśnić.

  • 13
   9

   ale czym ma się zając prokuratura ??!! że za dużo choruje czy umiera ??!! a komu mają postawić zarzuty za to że tak sie dzieje ??!! chyba coś ci sie pokręciło.

 2. 9
  3

  Ludzie umierają nie tylko na covid. Czy już wszyscy zapomnieli że istnieją również inne choroby jak nowotwory, raki, udary, zawaly itd. Zabiegi operacje odwoływane.

  • @Przykre,
   na covid nie umierają, ludzie umierają PRZEZ Covid!
   Dotyka to przede wszystkim osoby chore, które ze swoimi dolegliwościami
   żyły by jeszcze wiele miesięcy albo lat, gdyby nie wirus COVID-19.

 3. 12
  1

  Do Arego. Płytko myślisz. A może z diagnostyką i leczeniem jest coś nie tak?A może nie są przestrzegane reżimy sanitarne?

 4. 2
  2

  siedzieć w izolacji przestrzegać zasad nie ukrywać kontaktów i pierwszych objawow , nie chodzic do pracy z objawami infekcji nie zarażac innych ,na wszelki wypadek izolować się dzwonic po testy do lekarzy rodzinnych i je wykonywać . Jak nie będzie nosicieli i zaniedbanych pacjentow to epidemia ma szanse wyhamować a do lekarzy trafia chorzy w lepszym stanie ,w innych szpitalach KAZDY PACJENT ma wykonywane szybkie testy przy [przyjęciu do szpitala na drobne zabiegi operacje porody a Ostrów NIE – CIEKAWE ????

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick