19-letni nożownik, który zaatakował dziadka, został aresztowany. Przejdzie też obserwację sądowo-psychiatryczną

3
19-letni ostrowianin, który w ubiegły czwartek zaatakował swojego 73-letniego dziadka nożem i nożyczkami został aresztowany na okres trzech miesięcy. W areszcie będzie oczekiwał na proces. Prokuratura informuje, że niezbędna będzie także obserwacja sądowo-psychiatryczna młodego mężczyzny.

Do awantury domowej doszło w ubiegły czwartek na terenie jednej z ostrowskich posesji. 19-latek sięgnął po nóż i nożyczki i ranił swojego 73-letniego dziadka. Starszy mężczyzna trafił do szpitala, ale na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, ale niedługo potem został zatrzymany przez ostrowskich kryminalnych. – Posiadał przy sobie narkotyki, m.in. marihuanę, haszysz i tabletki ecstasy – informowała sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Ostrów. Wnuk zranił dziadka i uciekł. Po obławie trafił w ręce policji

19-latek został przesłuchany i na wniosek prokuratury, następne trzy miesiące spędzi w areszcie. – W oparciu o poczynione w sprawie usalenia 19-latkowi zarzucono, że dwukrotnie bez powodu zaatakował starszego członka swojej rodziny poprzez zadawanie uderzeń niebezpiecznym narzędziem w postaci noża, a następnie nożyczek. Pokrzywdzony doznał szeregu ran ciętych, które biegły z zakresu medycyny sądowej zakwalifikował, jako naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej siedmiu dni. Mężczyźnie zarzucono bezpośrednie narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratura informuje także, że na dalszym etapie niezbędne będzie uzyskanie opinii sądowo-psychiatrycznej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 10
    3

    Dobrobyt napewno miał co chciał dziadek mu zwrócił uwagę to zrobił awanturę powszechny obowiązek służby wojskowej my kiedyś to obsługiwaliśmy i byli też debile ale to był margines…

  2. Siedziałem z nim w jednej celi. Gościu generalnie ma coś z głową, bardzo zjedzona głowa od narkotyków, miłośnik broni oraz noży

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick