19-latek poważnie ranny podczas prac polowych. Lądował LPR

0
Fot. Adam Majewski/archiwum
Do bardzo poważnego wypadku doszło we Wrotkowie w gminie Koźmin Wielkopolski. 19-latka przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po tym, jak został wciągnięty przez rozrzutnik i nabił się na ostrze maszyny.

Początkowo na miejscu była obecna karetka pogotowia. Zdecydowano się jednak poprosić o pomoc zespół z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – W wyniku poniesionych, rozległych obrażeń zagrażających życiu, kierownik zespołu podjął decyzję, by zadysponować dodatkowy zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie, nasz zespół cały czas udzielał medycznych czynności ratunkowych, m.in. farmakoterapię i zabezpieczenie krwawienia – informuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie.

Młody mężczyzna z poważnie uszkodzoną ręką trafił do kaliskiego szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. – Wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, łącznie z zabezpieczeniem pojazdu. Mężczyzna przebywa w kaliskim szpitalu i tam pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu lub innych substancji. Na miejscu zdarzenia nie było to możliwe – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Czas pracy na polach to także okres, gdy o bezpieczeństwie przypomina Państwowa Inspekcja Pracy. – Organizując pracę należy zadbać o sprawność sprzętu, wyposażyć w osłony części ruchomych w tym wałów przegubowo-teleskopowych. Przystępując do pracy maszynami należy pamiętać, by przed czyszczeniem, regulacją lub usuwaniem zapchań wyłączyć nie tylko napęd, ale także silnik. Wchodząc do kabiny ciągnika lub kombajnu, musimy być twarzą zwróceni do maszyny pamiętając o trzech punktach podparcia – wymienia niektóre z elementów Andrzej Zalewski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick