Siódme miejsce Centry na koniec sezonu. „Stać nas na więcej” [WIDEO]

0
Centra Ostrów Wielkopolski zakończyła sezon na boiskach wielkopolskiej IV ligi na siódmym miejscu. Patrząc przez pryzmat ostatnich lat, to wynik, który może rozczarowywać. Przed sezonem jednak w zespole doszło do jednej bardzo ważnej zmiany. Mariusza Posadzego na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Michał Kosiński. Działacze oraz sami piłkarze oceniają zmianę na plus, co nie zmienia faktu, że wszyscy potrzebowali nieco czasu, żeby wszystko zaczęło funkcjonować w odpowiedni sposób.

Ostatnie spotkanie Centry w sezonie zakończyło się remisem 2:2. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał rywal zza między, czyli LKS Gołuchów, który do remisu doprowadził po dość kontrowersyjnym rzucie karnym. Na szczęście końcowy wynik o niczym nie przesądzał. Obie drużyny już wcześniej pogodziły się z miejscami. Żubry skończyły na szóstej pozycji, Centra na siódmej.

Sezon 2021/2022 był istną sinusoidą dla Centry. Latem z pracy przy pierwszym zespole zrezygnował trener Mariusz Posadzy, który od lat utrzymywał ekipę biało-niebieskich w czołówce czwartej ligi. Postawiono na Michała Kosińskiego, który potrzebował czasu, żeby dotrzeć się z piłkarzami. Stąd nieobliczalna gra zespołu, który doskonałe mecze przeplatał z przeciętnymi, co potwierdza prezes Grzegorz Muss.

W nowym sezonie na boiskach IV ligi na pewno nie zobaczymy Patryka Cierniewskiego, doświadczonego piłkarza Centry, który od dłuższego czasu bił się z myślami o zakończeniu przygody z futbolem. Do takiej decyzji skłoniła go powiększająca się rodzina. W sobotę żegnali go piłkarze Centry i LKS-u, w których spędził sporo swojego sportowego czasu.

Przygotowania Centry Ostrów Wielkopolski do nowego sezonu wystartują 13 lipca.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick