17-latek bez prawa jady i z kolizją, a 19-latek w rowie

0
17-latek kierował samochodem bez prawa jazdy i doprowadził do zderzenia z innym autem, w wyniku którego ucierpiała kierująca drugiego z pojazdów. Tymczasem 19-letni kierowca nie dostosował odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze i zakończył jazdę w rowie.

Kolizją zakończył się rajd samochodowy 17-latka, który wsiadł za kierownicę opla astry. Jadąc drogą podporządkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia. Na miejsce wezwano policję. – Nastolatek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej mazdą w wyniku czego 33-letnia mieszkanka Pleszewa, która kierowała tym samochodem, odniosła niegroźne obrażenia ciała – mówi Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Sprawcą okazał się mieszkaniec gminy Pleszew, który został ukarany mandatem.

Także w sobotę doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem innego nastolatka. 19-letni kierowca forda focusa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło na ul. Dobrzyckiej w Fabianowie. – W pojeździe znajdowało się troje pasażerów w wieku 17 i 18 lat. Nikt nie odniósł obrażeń ciała. 19-latek został ukarany mandatem karnym – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick