16-latek uciekał motocyklem przed policjantami. Czy grozi mu więzienie?

0
Ostrowscy policjanci podjęli pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, jednośladem kierował 16 – latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony.

 

W minioną niedzielę, 16 lipca policjanci ostrowskiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Ostrowa Wielkopolskiego. Około godziny 23:30 na jednej z ulic zauważyli kierującego motocyklem, którego jazda wskazywała, że może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania kierowcy. Motocyklista jednak nie reagował na żadne sygnały wydawane przez policjantów i przyspieszył. Po chwili policyjny radiowóz zrównał się z motocyklem i policjanci zatrzymali kierującego – mówi oficer prasowy ostrowskiej policji st. sierż. Małgorzata Łusiak

Okazało się, że jednośladem kieruje 16–latek z powiatu ostrowskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania. Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Policjanci ustalili też, że yamaha, którą się poruszał motocyklista, nie posiada aktualnej polisy OC i badania technicznego, jak również nie jest zarejestrowana. Okazało się, że tablice rejestracyjne, jakie widniały na motocyklu pochodziły od zupełnie innego pojazdu.

Po czynnościach wykonanych przez mundurowych nieletni kierowca trafił pod opiekę swojej matki. Teraz sprawą 16 – latka zajmie się sąd rodzinny.

Policja przypomina, że kierującemu, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej, grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Nieletni traktowani są jednak łagodniej przez prawo – w ich przypadku stosuje się ograniczoną odpowiedzialność karną – z wyjątkiem najcięższych przestępstw.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick