Kompletnie pijany kierował fordem – świadkowie zabrali mu kluczyki

0
zdjęcie poglądowe
3,6 promila miał kierowca, którego udało się zatrzymać na terenie powiatu pleszewskiego. Do zdarzenia doszło w Nowej Wsi w gminie Gizałki. Świadkowie zabrali mężczyźnie kluczyki i wezwali policję. Do ujęcia przestępcy doszło także w Kaliszu. Tu policjant po służbie zatrzymał kobietę, która ukradła telefon.

40-latek odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego jazda mogła potrwać dłużej, gdyby jego sposobu jazdy nie zauważył mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Powiadomił on policję informując, że kierowca forda najprawdopodobniej jest pijany. – Gdy pojazd wjechał w polną drogę, świadek podbiegł do pojazdu i spowodował jego zatrzymanie, a ze stacyjki zabrał kluczyki. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi z  pleszewskiej komendy. Kierowcą forda okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Gizałki. Został poddany badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało 3,6 promila alkoholu w jego organizmie – mówi asp. Monika Kołaska z pleszewskiej komendy policji.

40-latkowi grożą poważne konsekwencje. Sąd może go skazać na karę nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Z kolei jeden z kaliskich policjantów zatrzymał złodziejkę telefonu. Choć do kradzieży doszło dwa tygodnie wcześniej to zapamiętał jej wizerunek. – Sierż. Robert Wałęsiak natychmiast zareagował i ujął kobietę, kiedy ta wchodziła do klatki jednego z bloków. Kobieta nie kryła swojego zaskoczenia na widok policjanta – informuje kom. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Skradziony telefon został odzyskany, a kobietę zatrzymano i poniesie konsekwencje kradzieży.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick