14. śmierć z powodu koronawirusa i kolejne dwa przypadki zachorowania w Wielkopolsce

1
Fot. ThisisEngineering RAEng / Unsplash
Nie żyje 80-letni pacjent ze szpitala w Skarżysku Kamiennej. Był chory na COVID-19. Miał także choroby współistniejące. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło także 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w tym dwa w Wielkopolsce. To kobiety z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i mężczyzna z powiatu poznańskiego. Oboje są w stanie dobrym.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród osób chorych na COVID-19 są dwie osoby z województwa wielkopolskiego. Pierwsze z zachorowań dotyczy starszej kobiety z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, która jest w dobrym stanie i leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Drugą osobą jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jego stan także jest dobry. Przebywa w domu. Niedawno wrócił z zagranicy.

Resort poinformował także o 14. osobie, która zmarła w związku z koronawirusem. To 80-letni pacjent ze szpitala w Skarżysku Kamiennej. Miał choroby współistniejące.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 57 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick