13 zatrzymanych przez policję. Większość za oszustwa i kradzieże

2
Ostrowscy policjanci w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu zatrzymali aż 13 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jeden z poszukiwanych przebywał na terenie Niemiec, komenda więc wystąpiła o europejski nakaz aresztowania. Mężczyźni poszukiwani byli m. in. za oszustwa i kradzieże.

Funkcjonariusze zajmują się m. in. poszukiwaniami osób będących w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Zawsze w takich przypadkach, działania policji poprzedzone są rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać.

W działania te, są także zaangażowani dzielnicowi, którzy poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego i regularny kontakt z lokalną społecznością, pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Policjanci tylko podczas minionego tygodnia zatrzymali na terenie powiatu ostrowskiego, aż 13 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się poszukiwaniami ustalili, że jeden z poszukiwanych przebywa na terenie Niemiec i wystąpili o europejski nakaz aresztowania.

Międzynarodowa współpraca w tym zakresie ze stroną niemiecką przyniosła oczekiwany efekt. Mężczyzna został zatrzymany. Kolejne cztery osoby poszukiwane były listami gończymi – dodaje.

W ręce ostrowskich policjantów wpadło też ośmiu mężczyzn, za którymi został wydany nakaz doprowadzeń do aresztu. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Najbliższe lata spędzą w więzieniu. Mężczyźni poszukiwani byli m. in. za oszustwa i kradzieże.

źródło: KPP Ostrów, fot. policja archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick