13 tysięcy bratków na jarocińskich skwerach

0
jarocin.pl
Do Jarocina zawitała wiosna. Na tamtejszych skwerach pojawiło się sporo kwiatów, a to za sprawą pracowników zajmujących się zielenią, którzy sadzą bratki. Pierwsze już się pojawiły, ale w ciągu najbliższych dni pojawią się kolejne tysiące.

Kto miał okazję przechodzić lub przejeżdżać przez Jarocin na pewno zauważył, że tamtejsze skwery opanowała już wiosna. A wszystko za sprawą nasadzeń bratków. Pierwsze pojawiły się przed weekendem, a kolejne będą przybywać w tym tygodniu. Razem zostanie posadzonych ok. 13 tysięcy kwiatów, które zajmą powierzchnię ok 260 metrów kwadratowych.

Kwiaty pojawią się przy skrzyżowaniach ulic Wrocławskiej z Dąbrowskiego, Sienkiewicza i Moniuszki, a także na skwerze przy parkingu buforowym przy ul. Wojska Polskiego (w kilku lokalizacjach), ul. Wodnej i w okolicach zatoki autobusowej przy ul. Wrocławskiej (tam można było je zauważyć już w piątek). Bratki zostaną także posadzone przy Sanktuarium w Golinie oraz przy przebiegającej przez tę miejscowość drodze krajowej.

Kupno tylu sadzonek to spory koszt. Gmina zapłaciła za nie 35 tys. zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick