124-latek wezwany do stawienia się w ostrowskim sądzie. Jeśli tego nie zrobi, może zostać uznany za zmarłego

3
Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wezwał 124-latka do stawienia się w nim. Nikt nie ma pewności, że mężczyzna żyje. Formalnie nie został też uznany za zmarłego. Jak można wyczytać w ogłoszeniu sądu opublikowanym w dzienniku "Rzeczpospolita", jego syn złożył wniosek o uznanie ojca za zmarłego.

W dzienniku „Rzeczpospolita” ukazało się ogłoszenie pracowników Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, w którym wzywają do stawienia się  w nim 124-latka. Jak podają dziennikarze tvn24.pl, powołując się na informacje zaczerpnięte z gazety, jego syn złożył wniosek o uznanie ojca za zmarłego.

„Po wybuchu II wojny światowej Józef Dybała, będący funkcjonariuszem Policji Państwowej, został internowany przez władze radzieckie. Jego ostatnia pisemna wiadomość skierowana do rodziny była datowana na 23 grudnia 1940 roku i pochodziła najprawdopodobniej z Moskwy” – można przeczytać w komunikacie pracowników sądu.

Biorąc pod uwagę wiek pana Józefa, można podejrzewać, że mężczyzna nie żyje, ale nikt z całą pewnością nie może tego stwierdzić. Dlatego wystosowano wezwanie do stawienia się w sądzie. Podobnie przedstawia tę sprawę Edyta Janiszewska, sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Jak można przeczytać w komunikacie sądu opublikowanym w dzienniku „Rzeczpospolita”, sąd prosi o stawienie się osób, które mogą posiadać informacje na temat pana Józefa Dybały.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick