12-latek ze złotym medalem mistrzostw Europy!

Kacper pokonał przedstawicieli kilku europejskich krajów: Litwy, Estonii, Słowacji, Słowenii, Węgier i Ukrainy. W XIV Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, który odbył się na stadionie im. 10. Pułku Piechoty w Łowiczu młody lekkoatleta uczęszczający do Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie rywalizował w kategorii biegowej na dystansie 300 metrów.

Urodzony w 2007 roku lekkoatleta w finale przekroczył linię mety z czasem 42,99 sekundy. – Jestem bardzo dumny z tego, że mój podopieczny reprezentował Polskę na tych zawodach. Życzę Kacprowi dalszych sukcesów i czekamy na nowy sezon. Polska wygrała zdecydowanie klasyfikacje generalną – mówi Marcin Szymkowiak, trener złotego medalisty.

Zwycięstwo w międzynarodowych zawodach to nie jedyny sukces Kacpra, który mimo młodego wieku jest m.in. podwójnym srebrnym medalistą Ogólnopolskich „Czwartków lekkoatletycznych” także w biegu na 300 metrów. Srebro wywalczył zarówno na otwartym stadionie, jak i w hali. Zajął także siódme miejsce w finale ogólnopolskiej sztafety w biegach przełajowych w Garczynie. Ma też na koncie brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski SZS, a także dziesiąte miejsce w ogólnopolskim finale czwórboju lekkoatletycznego w Inowrocławiu oraz złoty medal Mistrzostw Wielkopolski SZS.