Już jutro 25-lecie jednej z ostrowskich parafii

0
Powstała w 1994 roku, a wspólnota zaczynała tworzyć się w maleńkiej kaplicy. Teraz parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim ma już miano Sanktuarium i w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia powstania. Główne uroczystości rozpoczną się już w środę, a punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza święta.

Obchody 25-lecia parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim trwają już od kwietnia. Wtedy też miał miejsce festyn rodzinny na ostrowskich Piaskach Szczygliczce.

W najbliższą środę (25.09) o godzinie 18.30 odbędzie się uroczysta Msza święta, w której będzie uczestniczył Biskup Diecezji Kaliskiej ks. bp. Edward Janiak. Po uroczystościach odbędzie się przykościelna biesiada w towarzystwie orkiestry, a także pokaz laserowy.

Parafia powstała w 1994 roku i zaczynała swoją działalność od małej kaplicy przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W 1999 roku rozpoczęto budowę domu parafialnego, w którym obecnie znajdują się: duża sala z zapleczem kuchennym, która jest przeznaczona na różnego rodzaju spotkania, trzy salki parafialne, które służą ministrantom i innym grupom parafialnym. Są w nim także trzy mieszkania dla księży.

W 2005 roku, dokładnie w dniu śmierci papieża Jana Pawła II rozpoczęto budowę nowej, dużo większej świątyni, która 27 maja 2012 roku otrzymała miano Sanktuarium.

Dokładnie od 13 grudnia 2015 roku, Telewizja Proart emituje transmisje z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach, emitowana jest niedzielna msza święta o godzinie 10.30, a w tygodniu Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick