116 km/h w terenie zabudowanym i… odpięty ładunek

0
Jeden pędził 116 km/h w terenie zabudowanym, drugiemu odpiął się ładunek w momencie gwałtownego hamowania. Obaj zostali ukarani mandatami. To kolejne niebezpieczne zdarzenia, które miały miejsce na naszych drogach w ciągu ostatniej doby.

Kolejny pirat drogowy na lokalnych drogach. Po zatrzymaniu 22-latka, który pędził volkswagenem passatem w terenie zabudowanym 120 km/h, tym razem policjanci z Pleszewa złapali kierowcę, który także za nic ma przepisy ruchu drogowego.

37-letni mężczyzna kierujący peugeotem trafił na patrol policji w Gizałkach. Funkcjonariusze z drogówki namierzyli, że w terenie zabudowanym miał na liczniku 116 km/h, a więc o 66 km/h za dużo. – Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za swój czyn został ukarany mandatem karnym – wyjaśnia asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

To nie jedyne niebezpieczne zdarzenie na drogach ostatniej doby, które miało miejsce ostatniej doby. Do kolejnego doszło na drodze Niedźwiedź – Antonin na DK11. Policjanci ustalili, że kierowca dafa wraz z naczepą zatrzymał pojazd, aby umożliwić skręcenie w lewo motocyklistom. W tym momencie ciężarowy mercedes jadący za nim, musiał nagle hamować. – W następstwie tego zerwały się pasy mocujące ładunek, który przemieścił się i uszkodził kabinę oraz przeciął przewody zasilające naczepę – wyjaśnia kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale poluzowany ładunek spowodował unieruchomienie pojazdu. Kierowca mercedesa został ukarany mandatem. Powód? „Naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick