Ponad 200 tabletek ekstazy, 100 gramów innych narkotyków. Policja zatrzymała dwie osoby

0
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Oboje usłyszeli już zarzuty. Starszy, 25-latek, trafił na trzy miesiące do aresztu. Wobec młodszego, 18-latka, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. marihuanę, kokainę i kilka tysięcy złotych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ubiegłym tygodniu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w związku z posiadaniem narkotyków. „Policjanci ustalili, że 25-latek posiadał łącznie blisko pół kilograma niedozwolonych substancji, w tym ponad 130 tabletek ekstazy. Z kolei u 18-latka funkcjonariusze znaleźli blisko 60 gramów amfetaminy, 80 tabletek ekstazy i blisko 40 gramów marihuany” – czytamy w komunikacie ostrowskim policji.

Przejęte substancje zostały oddane do laboratorium kryminalistycznego na badania. Wstępne wyniki potwierdziły, że są to m.in. amfetamina, kokaina, marihuana, haszysz i tabletki ekstazy.

Oprócz narkotyków w mieszkaniu starszego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli wagi, które mogły służyć do porcjowania substancji, a także około czterech tysięcy złotych. Może to świadczyć o tym, że 25-latek zajmował się handlem zakazanym substancjami. Wobec mężczyzn zastosowano na razie tymczasowy areszt na trzy miesiące oraz dozór policyjny. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi do 10 lat więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick