Mieszkańcy Ostrzeszowa nareszcie doczekają się OZE

6
Mieszkańcy Ostrzeszowa nareszcie doczekają się instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. W gminie Ostrzeszów ma ich powstać aż 550. Montaż ruszy już niebawem. Na zadanie przeznaczono ponad 8 milionów złotych - 6,5 miliona pochodzi z dofinansowania.

Ostrzeszów jest jednym spośród 105 miast w Wielkopolsce, które wyłoniono podczas konkursu na dofinansowanie do Odnawialnych Źródeł Energii. Sprawa ciągnie się już jednak od ubiegłego roku. Najpierw, ze względu na narzucony krótki termin realizacji brakowało firmy, która zechciałaby się podjąć montażu instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych, później trzeba było je przesunąć z powodu konieczności wprowadzenia zmian w specyfikacji przetargu.

Do przetargu zgłosiło się dziesięć firm. Za kilka dni po rozpatrzeniu ofert miasto ogłosi która z nich zajmie się tworzeniem instalacji w gospodarstwach domowych mieszkańców. – Odnieśliśmy sukces, bo faktycznie, jeśli chodzi o ilość złożonych ofert, to jest ona duża, i też kwoty, które zostały zaproponowane, jak najbardziej spełniają nasze oczekiwania – mówi burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak.

W budżecie gminy zabezpieczono na OZE ponad 8 milionów złotych, z czego 6,5 miliona pochodzi z dofinansowania. – Do tego programu zgłosiło się 700 uczestników, jednak ze względu na pewne ograniczenia, nie wszyscy się zakwalifikowali. Wykonamy ponad 500 instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych na terenie całej gminy – informuje Dariusz Kwiatek z Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy UMiG w Ostrzeszowie.

Najprawdopodobniej już za kilka miesięcy, mieszkańcy gminy Ostrzeszów u których zostaną wykonane instalacje, będą mogli korzystać z ekologicznej energii i tym samym cieszyć się niższymi rachunkami za prąd.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Ostrów zazdrości sąsiadom. Przynajmniej u Was był ktoś, kto potrafił dopilnować formalności. No ale za to my będziemy mieli rewitalizację i tak już upadającego centrum… 😉

  2. Wielka ściema liczyła się tylko ilość instalacji a nie efektywność oszczędności dla gospodarstwa korzystasz dużo z energii to płać sam.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick