10 osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków

2
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
W miniony weekend zatrzymano 10 osób za posiadanie narkotyków. Ostrowscy policjanci ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy, tabletek ekstazy oraz marihuany. Ponadto w jednym z mieszkań policjanci odkryli domową hodowlę marihuany.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze z komendy w Raszkowie zatrzymali dwóch mężczyzn, 31- i 30-latka. – Podczas kontroli 31-latka funkcjonariusze ujawnili przy nim 13 woreczków z amfetaminą o łącznej wadze ponad 50 gramów. Mężczyzna miał schowane narkotyki w bluzie i w skarpecie. Z kolei przy 30-latku policjanci ujawnili blisko 3 gramy marihuany – mówi Małgorzata Łusiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas przeszukiwania mieszkania 30-latka, ujawniono namiot przystosowany do uprawy konopii indyjskich. Funkcjonariusze ujawnili w nim 6 sadzonek konopii o wysokości od 30 do 60 cm. – Oprócz tego policjanci znaleźli pojemniki z suszem roślinnym, który poddano badaniu testerem narkotykowym. Badanie wykazało, że jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli również narzędzia służące do prowadzenia uprawy, w skład której wchodziły m.in. wentylatory, lampy i filtr. Policjanci zatrzymali właściciela nielegalnej uprawy – dodaje Małgorzata Łusiak.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w sobotę, policjanci wydziału prewencji, zatrzymali m.in. 17-latka, który posiadał dwa woreczki z zawartością białego proszku oraz woreczek z różnokolorowymi tabletkami. Jak się później okazało, były to amfetamina i tabletki ekstazy. W sumie za przestępstwa narkotykowe funkcjonariusze w miniony weekend zatrzymali 10 osób.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. sadzic palic zalegalizowac sadzic palic zalegalizowac sadzic palic zalegalizowac sadzic palic zalegalizowac

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick