10 nowoczesnych Solarisów już w Kaliszu

0
Wczoraj na główny rynek w Kaliszu wjechały autobusy marki Solaris, które będą wozić tamtejszych mieszkańców. Dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych pojazdów miejskich zakupionych zostało w formie leasingu operacyjnego. Łączna wartość oferty na dostawę wraz z finansowaniem na 10 lat wyniosła 11.850.707,30 zł netto.

To przede wszystkim pojazdy przyjazne środowisku, a przy tym komfortowe dla pasażerów, z wydzieloną przestrzenią dla rodzin z dziećmi – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. – Mam nadzieję, że zupełnie nowe ekologiczne autobusy zachęcą kaliszan do częstego korzystania z komunikacji miejskiej. 

Solarisy Urbino najnowszej – IV – generacji wyprodukowano w tym roku. Powietrze, które wydostaje się z jego rury wydechowej jest czystsze niż powietrze w średnim polskim mieście.

Autobusy posiadają specjalne rampy, które umożliwiają wjazd wózkiem inwalidzkim. Są wyposażone ponadto w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożarów w komorze silnika oraz system monitoringu zapewniający kierowcy podgląd całego wnętrza autobusu. Posiadają dostępne dla pasażerów gniazda USB, wydajną klimatyzację. Jest w nich dostępna sieć Wi-Fi. Tapicerkę z motywami kaliskimi oraz system monitoringu wykonały firmy z Kalisza.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick