Zwycięstwo KS One Team Ostrów Wlkp. na rozpoczęcie Mistrzostw Polski

0
Ostrowianki rozgromiły zawodniczki MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, ubiegłoroczne mistrzynie Polski po zaciętej walce na parkiecie gorzowskiej hali sportowej AJP. Koszykarki ostrowskiego KS One Team wygrały mecz otwierający pięciodniowy Finał Mistrzostw Polski Juniorek U18. Przed dziewczynami jeszcze dwa mecze w pierwszej części rozgrywek.

Kaja Wróblewska mecz zakończyła z największą ilością trafień. Środkowa KS One Team zanotowała 17 oczek, rozgrywająca Nicola Waliszewska dla drużyny zdobyła 16 pkt., środkowa Sara Wróblewska – 11.

Zawodniczki z Ostrowa nie zaczęły najlepiej. Po pierwszej kwarcie traciły 4 punkty. Drużyna z Sokołowa Podlaskiego prowadziła 18:14. Druga kwarta dała podopiecznym Macieja Maciejewskiego nadzieję, bo zmobilizowane porażką ostrowianki w pierwszej części meczu wywalczyły wynik 23:11. Nieco odpuściły w trzeciej kwarcie. Ostateczny wynik tego etapu meczu był szczęśliwy dla sokołowianek. Ostatecznie jednak po 45 minutach gry ostrowianki prowadziły 52:46. Końcówka meczu przysporzyła sporo emocji kibicom na gorzowskiej hali. Zawodniczki szły łeb w łeb, kwarta zakończyła się wynikiem 21:23 na korzyść MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. KS One Team Ostrów Wlkp. pierwszy mecz Finału Mistrzostw Polski Juniorek mecz zakończył z wynikiem 73:69.

W finale, który potrwa do niedzieli 21 maja dziewczyny z Ostrowa rozegrają jeszcze dwa zaplanowane mecze. W czwartek KS One Team zmierzy się z PTK Lumi Pabianice, a w piątek z KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Sobota to kolejno mecze: o siódme i piąte miejsce oraz półfinały. W niedzielę koszykarki będą walczyć o 3. i 1. miejsce, czyli zwycięstwo całego finału.

Rozgrywki na hali AJP przy ul. Chopina w Gorzowie Wielkopolskim śledzić można na żywo w internecie na stronie www.imprezylive.pl