ZUS munduruje pracowników. Koszt? 12 milionów…

4
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w nowych szatach. Państwowy gigant chce kupić mundurki swoim pracownikom za 12 milionów złotych. Ci są jednak oburzeni, mówiąc że brakowało pieniędzy, kiedy prosili o podwyżki. Teraz mają być uszczęśliwiani na siłę.

Kobiety pracujące w ZUS mają otrzymać kamizelki, dwie spódnice, żakiet oraz 10 par koszul. Mężczyźni natomiast dostaną nowe garnitury.

Niestety nie wpływa to na poprawę nastrojów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Przed rokiem pracownicy domagali się podwyżek w wysokości 700 złotych. Usłyszeli jedynie, że w kasie nie ma takich środków. Teraz natomiast znalazło się 12 milionów na nowe mundurki.

ZUS na chwilę obecną zatrudnia ok. 46 tysięcy pracowników. W nowe stroje zostaną ubrani przede wszystkim ci, którzy pracują z klientem w sali obsługi. Jest ich około 3 tysiące.

Roczny koszt utrzymania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to kwota około 4,5 miliarda złotych.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 12

  Nie na podwyżki dla emerytów tylko jak dają to po 3- 2o zł .
  A teraz 12 milionów na mundurki ,gdy chodziłam do szkoły nosiliśmy mundurki z tarczami.
  Brak prawidłowego i logicznego myślenia ,ciekawe kto to wymyślił.Nie można przeznaczyć
  pieniędzy na potrzebne cele. Mundurki śmiechu warte niech ktoś się dobrze zastanowi,co robi.

 2. 11

  Ten co taką głupotę WYMYŚLIŁ …jeszcze nagrodę pieniężną (sporą) dostanie ! TO JEST „DOBRA ZMIANA!!!! No ale emerytom chyba mundurków nie będą szyli aby się wyróżniali na ulicach ! Gdyby tę kwotę podzielić przez 46 tyś to jest na pracownika lub EMERYTA 260 zł ! Ale dzieląc to przez 3000 to już jest kwota UWAGA … 4 000zł !!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci za taką podwyżkę byliby w …niebie . Nawet jednorazowa, no ale za 2 lata umundurowanie do wymiany lub deputat… jeszcze pewnie zestaw letni i zimowy…… ! PARANOJA !!!

 3. 11

  tego co to wymyślił to wysłać do kopalni na fedrunek i tak w nagrodę ” tona węgla do góry miska zupy na dół ” tylko miesiąc to mu przejdą głupie myśli

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.