ZUS munduruje pracowników. Koszt? 12 milionów…

4
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w nowych szatach. Państwowy gigant chce kupić mundurki swoim pracownikom za 12 milionów złotych. Ci są jednak oburzeni, mówiąc że brakowało pieniędzy, kiedy prosili o podwyżki. Teraz mają być uszczęśliwiani na siłę.

Kobiety pracujące w ZUS mają otrzymać kamizelki, dwie spódnice, żakiet oraz 10 par koszul. Mężczyźni natomiast dostaną nowe garnitury.

Niestety nie wpływa to na poprawę nastrojów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Przed rokiem pracownicy domagali się podwyżek w wysokości 700 złotych. Usłyszeli jedynie, że w kasie nie ma takich środków. Teraz natomiast znalazło się 12 milionów na nowe mundurki.

ZUS na chwilę obecną zatrudnia ok. 46 tysięcy pracowników. W nowe stroje zostaną ubrani przede wszystkim ci, którzy pracują z klientem w sali obsługi. Jest ich około 3 tysiące.

Roczny koszt utrzymania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to kwota około 4,5 miliarda złotych.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE
 1. 12  0

  Nie na podwyżki dla emerytów tylko jak dają to po 3- 2o zł .
  A teraz 12 milionów na mundurki ,gdy chodziłam do szkoły nosiliśmy mundurki z tarczami.
  Brak prawidłowego i logicznego myślenia ,ciekawe kto to wymyślił.Nie można przeznaczyć
  pieniędzy na potrzebne cele. Mundurki śmiechu warte niech ktoś się dobrze zastanowi,co robi.
 2. 11  0

  Ten co taką głupotę WYMYŚLIŁ …jeszcze nagrodę pieniężną (sporą) dostanie ! TO JEST „DOBRA ZMIANA!!!! No ale emerytom chyba mundurków nie będą szyli aby się wyróżniali na ulicach ! Gdyby tę kwotę podzielić przez 46 tyś to jest na pracownika lub EMERYTA 260 zł ! Ale dzieląc to przez 3000 to już jest kwota UWAGA … 4 000zł !!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci za taką podwyżkę byliby w …niebie . Nawet jednorazowa, no ale za 2 lata umundurowanie do wymiany lub deputat… jeszcze pewnie zestaw letni i zimowy…… ! PARANOJA !!!
 3. 11  0

  tego co to wymyślił to wysłać do kopalni na fedrunek i tak w nagrodę ” tona węgla do góry miska zupy na dół ” tylko miesiąc to mu przejdą głupie myśli

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick