ZUS dla przedsiębiorców. Konferencja „Dobry start siłą biznesu” w ostrowskiej Synagodze

1
"ZUS partnerem w świadomym wyborze" - to hasło konferencji, która odbyła się dzisiaj w ostrowskim Forum Synagoga. Spotkanie przedsiębiorców z regionu z przedstawicielami urzędów i instytucji było okazją, by wymienić poglądy i zdobyć konkretną wiedzę.

„Dobry start siłą biznesu” – konferencja zorganizowana przez ostrowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zgromadziła osoby zainteresowane zmianami, jakie w ostatnim czasie zaszły w prawie dotyczącym zakładania przedsiębiorstw. – Najważniejsze jest to, że ZUS wyciąga rękę do przedsiębiorców. Potrafi pokazać nowe możliwości, a podczas prezentacji widzimy, jak ZUS chce nam pomóc – mówi Marcin Mielczarek, ostrowski restaurator i zarazem uczestnik konferencji.

Chcemy w różnych środowiskach opiniotwórczych i naukowych, środowiskach przedsiębiorców porozmawiać o tym, jak na naszym terenie wygląda sytuacji tych przedsiębiorstw, które decydują się na rozpoczęcie działalności. Chcemy pokazać, jak Konstytucja Biznesu zmienia ubezpieczania społeczne i jak zmienia młodego przedsiębiorcę w całej sytuacji prawnej – podkreśla Donata Szopińska-Frąszczak, dyrektor Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas konferencji poruszono wiele tematów, które są interesujące dla młodych przedsiębiorców, jak np. „Wpływ nieprawidłowości w gospodarce na sytuację budżetową” czy „Rola edukacji w kształtowaniu relacji między instytucjami publicznymi a biznesem”.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ok to proszę uświadamiać takich przedsiebiorcó że niskią stawkę ZUS płacąc mają też niskie wypłąty świadczeń na wypadek choroby ,wypadku itd ,Widziałęm reportaż ajk pewnien pan dostał po wypadku bardzo niskie świadczenie chorobowe i był w szoku . Taka ulga to tykająca mina moim zdaniem jak rząd daje takie ulgi to powinien zabezpieczać resztę tej stawki aby byłą ona 100% stawką jaką płacą normalnie inni. Wtedy by to się nazywało że na rząd pomaga nowym firmą się rozwinąć a tak nazywam to chodzeniem po polu minowym

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick