Zuchwała kradzież puszki WOŚP. Zniknęło kilkaset złotych

0

Konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uboższe o kilkaset złotych. Zuchwałej kradzieży puszki z pieniądzmi dokonała osoba bądź grupa osób na terenie jednego ze sklepów w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie było ulokowane pudełko na datki. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia. Na chwilę obecną na koncie WOŚP jest już ponad 65 milionów złotych.  

Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń z udziałem wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11 stycznia grupa ponad 200 osób z terenu Ostrowa Wielkopolskiego została przeszkolona z zasad bezpieczeństwa i zachowania podczas zbiórki w ramach 25. finału WOŚP.

– Wolontariusze zostali przeszkoleni, a funkcjonariusze policji licznie stawili się na służbie i patrolowani ulice na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i na terenie całego powiatu ostrowskiego. W razie potrzeby byli przygotowani do reagowania na niebezpieczne sytuacje – mówi Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

W terenie, na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego działałno dokładnie 214 wolontariuszy. Wszyscy bezpiecznie zakończyli zbiórkę pieniędzy. Ostrowski sztab zebrał 146 094, 90 zł podczas tegorocznej akcji charytatywnej. 

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick