Znęcał się nad końmi. „Spowodował liczne obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne”

6
Do dwóch lat więzienia grozi 58- letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu kaliskiego, któremu prokuratura zarzuca znęcanie się nad końmi.

Mężczyzna w okresie kilkunastu miesięcy do dnia 31 grudnia 2016 r. na terenie swojego gospodarstwa rolnego znęcał się nad czterema końmi.

Utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, co spowodowało, liczne obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne zwierząt oraz nie zapewnił im wystarczającej ilości pokarmu i wody, doprowadzając je do stanu skutkującego zaburzeniami metabolicznymi, a także nie zapewnił im odpowiedniej ilości ruchu oraz opieki weterynaryjnej, gdzie w przypadku dwóch koni przy użyciu pasów uniemożliwiających jakikolwiek ruch zmuszał je do przebywania w nienaturalnej pozycji – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Powyższe zachowania w oparciu o zgromadzony materiał zostały zakwalifikowane zostały jako wypełniające znamiona występku z art. 35 ust 1 a ustawy o ochronie zwierząt.

Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2. Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego w Kaliszu II Wydział Karny do chwili obecnej nie został wyznaczony termin rozprawy w przedmiotowej sprawie.

fot. Fundacja Centaurus/ archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Tylko 2 lata??on sie znencal latami nad tymi biednymi zwierzetami !!takiego przywiazac pasami i tez ograniczyc dostep do jedzenia i picia!! To jest przerazajace ze nikt wcześniej nie zglosil!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.