Żeńska Ostrovia 1909 wygrywa z Wałczem, czas na Toruń

Wynik meczu Ostrovia – Orzeł Wałcz rozgrywanego w Jankowie Przygodzkim w 18 minucie otworzyła Patrycja Czerniejewska celnym strzałem z dystansu. W przerwie w ostrowskim zespole doszło do zmiany między słupkami. Kontuzjowaną Angelikę Brucheiser zastąpiła Sandra Judasz. Po godzinie gry było 2:0 po trafieniu Weroniki Kowalskiej.

Przyjezdne z Wałcza zdobyły kontaktowego gola, ale szybko odpowiedziała Małgorzata Knuła. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, było to pierwsze zwycięstwo po powrocie do II ligi.

W niedzielę podopieczne Łukasza Pawlaka zagrają na wyjeździe w Toruniu z tamtejszą Gwiazdą. Będzie to kolejna szansa na punkty tym bardziej, że torunianki swój pierwszy mecz przegrały 3:7. Po pierwszej kolejce II ligowych rozgrywek Ostrovia zajmuje 3 miejsce prowadzi także z kompletem punktów WAP Włocławek, druga jest Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew.