Ostrów. Zębcowska do remontu

0
416 tys. złotych dofinansowania otrzyma Ostrów Wielkopolski na przebudowę odcinka drogi od ul. Budowlanych do Siewnej. Powstanie nowa nawierzchnia oraz chodniki. Całość inwestycji pochłonie 833 tys. złotych.

Remont obejmie 701 metrów nawierzchni. Powstanie także prawostronny chodnik o szerokości 2 metrów na całym odcinku drogi.

Dofinansowanie miasta będzie pochodzić z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Kluczowymi elementami, które zdecydowały o modernizacji drogi są m.in. usprawnienie dojazdu do szkół i przedszkoli oraz poprawa jakości poruszania się po peryferiach miasta.

Rozmowy z mieszkańcami Zacisza Zębców trwały już od lata zeszłego roku. We wrześniu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Wiemy już na pewno, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a miasto otrzyma pieniądze – mówi Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ulica Zębcowska ma dla miasta bardzo duże znaczenie komunikacyjne. Wyremontowany odcinek drogi ułatwi dotarcie do drogi krajowej 11/25. Dodatkowym plusem Zębcowskiej jest fakt, że jest ona jedną z tras komunikacji miejskiej.

Kolejnym powodem remontu jest wzrost liczby mieszkańców w tamtym rejonie. Znacząco rozwinęła się tam zabudowa domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Pojawiły się także liczne działalności gospodarcze.

Całość inwestycji to koszt 833 273, 74 złotych. 50% kwoty pochodzi z dofinansowania. Pozostała część pochodzi z budżetu miasta Ostrowa. Na 2018 rok został także zaplanowany remont ulicy Zębcowskiej, tym razem od Mylnej do ronda Zębcowska/Budowlanych.

Źródło: UM Ostrów

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick