Zawody na piątkę z plusem. Ostrowianie wykorzystali atut własnego toru

1
Za nami V runda mistrzostw Polski strefy zachodniej w motocrossie. Dzisiaj na torze przy ulicy Osiedlowej wystartowało 159 zawodników. Kilkugodzinna impreza stała na wysokim poziomie sportowym, jak również i organizacyjnym. Emocji nie brakowało. Na własnym torze dobrze wypadli reprezentanci ostrowskiego OKM-u. W klasie MXC2 dwie pierwsze pozycje przypadły gospodarzom. W dwóch biegach zwyciężył Kamil Nowakowski. Drugie miejsce przypadło w udziale Krzysztofowi Woźniakowi, czwarty w tej klasie był Paweł Szkopek. Dzięki wygranej w Ostrowie Kamil Nowakowski objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W klasie MX65 drugie miejsce zajął Filip Seniuk. W gronie kobiet najlepsza była Katarzyna Śron, z kolei w klasie MXJunior Nikolas Dal Canton zajął trzecią lokatę. W klasyfikacji generalnie zwyciężył prowadzący w mistrzostwach zespół WKM-u Wschowa. Ostrowski OKM z dorobkiem 595 punktów zajął 5 miejsce.