Zamiast mandatów dawali… odblaski

1
Fot. KPP Pleszew
Policjanci z Pleszewa wręczali rowerzystom elementy odblaskowe i przestrzegali przed stwarzaniem niebezpieczeństwa na drogach. Zwracali także uwagę na zachowanie właściwych relacji między rowerzystami a kierowcami. Wszystko w ramach akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

Niecodzienną akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Nie karali rowerzystów mandatami, a rozdawali im odblaski i ostrzegali, że niewidoczny uczestnik ruchu drogowego stwarza zagrożenie dla innych oraz ryzykuje własne życie. – Chcieliśmy w ten sposób zdyscyplinować tych mieszkańców, którzy zapomnieli o obowiązku zakładania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym – mówi asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie. – Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników – dodaje.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Nie wszyscy mogli jednak liczyć na darmowe elementy odblaskowe ufundowane przez Wielkopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Otrzymali je tylko ci, którzy nie mieli ich przy sobie. – Bądźmy wobec siebie życzliwi i pamiętajmy, że na drodze jest miejsce dla każdego. Uśmiech, tolerancja i opanowanie emocji przynosi lepsze skutki niż agresywne zachowanie. Chcąc coś zmienić, zacznijmy od siebie – apelują pleszewscy mundurowi.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick