Zainspirowani Wodeckim

4
„Z tobą chcę oglądać świat”. Taki tytuł nosił wczorajszy koncert, na który zaprosili uczniowie ostrowskiego I LO. Utwory Zbigniewa Wodeckiego zadziałały jak magnes, bo aula pękała w szwach, a dodatkowym atutem tego muzycznego spotkania byli goście specjalni: córka artysty: Katarzyna Wodecka-Stubbs i szefowa fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, Magdalena Brudzińska.

Uczniowie pierwszego LO sprostali wczoraj dużemu wyzwaniu: nie dość że wystąpili przed zapełnioną do granic możliwości aulą, to wyśpiewali utwory Zbigniewa Wodeckiego ze świadomością, że słucha ich osoba, która zna te kompozycje od podszewki. Gościem specjalnym wczorajszego koncertu była Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka Zbigniewa Wodeckiego. Wywiad z nią oraz z szefową fundacji jego imienia, Magdalena Brudzińską, był częścią wczorajszego spotkania, ale jego istotą były piosenki.

Przedstawicielki Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego były zauroczone tym, że młodzi ludzie mają ochotę poznawać i po swojemu interpretować piosenki artysty.

Katarzyna Wodecka Stubbs – córka Zbigniewa Wodeckiego, prezes fundacji jego imienia

Magdalena Brudzińska – dyrektor Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego

Licealiści mają nadzieję, że koncert pt. „Z tobą chcę oglądać świat” zainspiruje odbiorców do sięgnięcia po te mniej znane utwory Wodeckiego. Szersza relacja z wczorajszego koncertu już wkrótce w magazynie Atelier.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 2
    1

    Będę się czepiać dopóki na zatrudnicie polonisty do korekty tekstów!!! „…córka artysty: Katarzyna Wodecka-Stubbs i szefowa fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, Magdalena Brudzińska” – po co ten dwukropek? „…szefowa fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, Magdalena Brudzińska” ale za to „Magdalena Brudzińska – dyrektor Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego” – no to fundacji czy Fundacji?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick