Zagłodził ponad 4 tysiące kaczek. Został aresztowany

4
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
40-latek z Zamościa w gminie Sieroszewice został aresztowany na okres trzech miesięcy i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. To dalszy ciąg sprawy zagłodzenia ponad 4 tysięcy kaczek w jednej z hodowli.

CZYTAJ: Nie ma ptasiej grypy w Zamościu, ale jest ok. 4 tys. martwych kaczek. Powiadomiono policję

40-latek poinformował Państwowego Lekarza Weterynarii o śmierci blisko 4 tys. sztuk kaczek. Istniało wtedy podejrzenie o kolejnym ognisku ptasiej grypy. Badania wykluczyły jednak obecność wirusa ptasiej grypy. Inspektorat powiadomił organy ścigania mając podejrzenie, że zwierzęta padły z głodu. Mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do winy i został aresztowany na trzy miesiące. – 40-latkowi zarzuca się, że w okresie od 9 grudnia 2019 roku do 8 stycznia 2020 roku znęcał się nad kaczkami ze szczególnym okrucieństwem. Pozostawiał je bez odpowiedniej ilości pokarmu. Ustalono, że hodowca powinien dostarczać zwierzętom 1300 kg paszy dziennie, a otrzymywały jej jedynie 400 kg. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale jego wyjaśnienia nie są spójne – poinformowała Sylwia Wróbel z Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na fermie znajdowało się 4100 sztuk kaczek. Przeżyło ich jedynie 112. Biorąc pod uwagę rozmiar przestępstwa, Prokuratura Rejonowa skierowała do sądu wniosek o areszt dla 40-latka. Wniosek rozpatrzono pozytywnie i mężczyzna w areszcie będzie oczekiwał na proces.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick