Wzmożone kontrole policji. Zapnij pasy!

1
Policjanci w całym kraju sprawdzają w piątek, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodach, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W piątek na terenie całego kraju policjanci kontrolują, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci jeżdżą w fotelikach. – Stosowanie pasów bezpieczeństwa ma bardzo istotny wpływ na minimalizowanie skutków wypadków i kolizji na drogach, a także przytrzymują nas w odpowiedniej pozycji podczas dachowania – wyjaśniają funkcjonariusze. – Pamiętajmy, że jeśli dojdzie do niebezpiecznej sytuacji na drodze, zapięte pasy bezpieczeństwa, a w przypadku dzieci fotelik bezpieczeństwa mogą ocalić nasze życie – zaznaczają.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Mundurowi zaznaczają, że dziecko podróżujące bez fotelika samochodowego jest dużo bardziej narażone na niebezpieczeństwo w związku z nieprzewidzianymi zdarzeniami w ruchu drogowym. – Maluch może w chwili hamowania nieoczekiwanie znaleźć się między przednimi siedzeniami lub przelecieć nad przednim fotelem, uderzając w elementy samochodu. Z kolei gdy siedzi na kolanach dorosłej osoby podczas ostrego hamowania albo zderzenia z przeszkodą, ciało dorosłego może zmiażdżyć dziecko – mówią funkcjonariusze.

Kiedy zostaniemy złapani przez policję za kierowanie autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, możemy otrzymać mandat w wysokości 100 zł oraz 4 pkt karne. Jeśli okaże się, że pasażer jedzie bez pasów, otrzyma 100 zł mandatu.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Tak skutecznie sprawdzają że dzisiaj nawet pod miejskim żłobkiem widziałam dzieci bez fotelików… Rodzice i dziadkowie powinni odpowiadać nie za brak fotelika a za celowe działania zagrażające zdrowiu i życiu tych maluchow… A o tym co widać na codzień pod przedszkolami i szkołami to już nawet szkoda gadać ;/
    Totalna ignorancja…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick