Wystawa malarstwa Aleksandry Adamczak [zaproszenie]

0
W Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury od piątku oglądać można wystawę malarstwa Aleksandry Adamczak. Głównym tematem artystki jest natura w szczególności flora. To w tej przestrzeni kreuje świat własnych wizji i doznań estetycznych.

Aleksandra Adamczak – malarka urodzona w Gostyniu. Ukończyła z wyróżnieniem pracownię malarstwa prof. A. Niekrasza w Instytucie Artystyczno-Pedagogicznym w Kaliszu. Po studiach przez wiele lat pracowała jako grafik komputerowy ale nigdy nie porzuciła malarstwa. Obecnie malarstwo jest jedyną i słuszną drogą. Aleksandra najczęściej uprawia malarstwo olejne, nie stroniąc jednak od eksperymentu z techniką i formą. Głównym tematem malarskim artystki jest natura w szczególności flora. To w tej przestrzeni kreuje świat własnych wizji i doznań estetycznych.

„Malarstwo to nie jest tylko sposób na życie, to jest sposób życia. To stan umysłu.To pogłebione myślenie i odczuwanie obrazami. Czasami czuję się jak kronikarz notujący w pośpiechu przestrzeń, w której znajduje się świadomość. Daną chwilę tu i teraz, która trwa zawsze a jednak jest tak nieuchwytna. Malarstwo jest dla mnie medytacją, za każdym razem, kiedy stoję, siedzę czy nawet leżę przed płótnem. Wyciszam myśli, pogłębiam oddech, na chwilę zamykam oczy… i zaczynam malować.Zazwyczaj całe płótno z ekspresją pokrywam barwnymi plamami, by po chwili jak rzeźbiarz wycinać w nich, oświetlać i ciosać pojawiające się obiekty. Tematem moich obrazów najczęściej są motywy botaniczne, które niemalże same wyłaniają się spod pędzla lub szpachli. Nie walczę z tym i choć głowa jest pełna innych pomysłów, wiem, że ten temat muszę wymalować do końca.To jak oczyszczenie, które jest pretekstem do stworzenia dzieła sztuki, gdzie przenikają się osobiste sfery myślenia i odczuwania.Jednak coraz częściej, jakby w „międzyczasie” powstają obrazy inne tematycznie, zatem czas przełomu jest pewnie bliski.”

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.