Wypadek na budowie. Koparko-ładowarka przygniotła operatora [ZDJĘCIA]

6
Fot. PSP Krotoszyn
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miejscowości Smoszew (gmina Krotoszyn). Podczas prac ziemnych koparko-ładowarka przygniotła operatora, którego do szpitala musiało przetransportować pogotowie ratunkowe.

Operator koparko-ładowarki został przygnieciony maszyną podczas prowadzenia wykopów w Smoszewie (gmina Krotoszyn). Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. – Kiedy dotarliśmy na miejsce, mężczyzna leżał w koparce i był przytomny. Kabina przewróconego pojazdu przygniotła mu lewą nogę. Naszym zadaniem było podniesienie konstrukcji tak, aby poszkodowany mógł uwolnić kończynę – mówi kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. – W pobliżu przewróconej koparko-ładowarki nie było nikogo. Na szczęście mężczyzna miał przy sobie telefon i sam wezwał pomoc – dodaje.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Poszkodowany wyszedł z kabiny o własnych siłach, a strażacy przekazali do pod opiekę ratowników medycznych.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Bo jak się robi na koparce, i wiem że mnie będzie przechylać zapinam pasy, po za tym normalny operator nie przewróci maszyny, sam jestem operatorem od wielu lat, i wiem na co mogę sobie maszyna pozwolić a na co nie. Po prostu amatorszczyzna i nic więcej, teraz chłopak przez swoją głupotę będzie miał uraz do końca życia, uraz-tzn., nic nie zrobi maszyna bo będzie się bał nawet jeśli go odrobinkę przechyli, ale ok. Do łopaty też ludzi potrzebują 🙂
    A moim zdaniem BHP powinno mu zabrać uprawnienia, bo zawsze mógł ktoś tam właśnie stać, i mógł przynieść nie tylko siebie. Ciekawe czy był też trzeźwy…?? 🙂 🙂

  2. Gdybyscie byli operatorami z zachowaniem bhp to byście wiedzieli że strefa bezpieczna za która odpowiada operator to zasięg maszyny +6 metrów więc nie ma prawa nikogo być bliżej. Nie znamy szczegółów więc nie oceniajmy osoby.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.