Wielkopolski Rolnik Roku 2017. Nasi wyróżnieni

0
Fot. umww.pl
Rozdano nagrody Wielkopolski Rolnik Roku 2017. Wśród laureatów znaleźli się m.in. mieszkańcy Południowej Wielkopolski.

Do plebiscytu Wielkopolski Rolnik Roku 2017 zostało zgłoszonych 56 gospodarstw z 23 powiatów województwa wielkopolskiego, a wśród nich kilka z południowej części naszego regionu. Zostały one bardzo pozytywnie ocenione przez kapitułę, która musiała odwiedzić każde z nich.

Wśród nagrodzonych w tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Maria i Andrzej Gmerkowie z Biskupic Ołobocznych (gmina Nowe Skalmierzyce) zajmujący się hodowlą trzody chlewnej i produkcją roślinną oraz Małgorzata i Jan Skoczylasowie z Przybysławic (gmina Raszków), którzy prowadzą gospodarstwo produkujące drób to laureaci tegorocznej edycji Wielkopolski Rolnik Roku.

Oprócz nich nagrodzeni zostali także Andrzej Wojciechowski z Marianowa Brodowskiego (gmina Środa Wielkopolska), który prowadzi gospodarstwo zajmujące się hodowlą koni oraz Paulina i Rafał Cholewowie z Uścikowa, zajmujący się trzodą chlewną i produkcją roślinną oraz Aleksandra i Janusz Karaś ze Starego Sielca (gmina Jutrosin), specjalizujący się w nasiennictwie, produkcji mleka).

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick