Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997
video

W Gołuchowie tworzą ciekawy zespół

Pięciu odeszło. Pojawiło się trzech nowych. To aktualny bilans letnich zmian w czwartoligowym LKS-ie Gołuchów. Najgłośniejszym transferem jest pozyskanie doświadczonego Piotra Garbarka. Niebawem do drużyny trenera Macieja Dolaty mogą dołączyć kolejni zawodnicy.
video

Raport z trasy Europa – Azja #12. Tak wygląda Albania

Po dobie odpoczynku w stolicy Tiranie - stolicy Albanii Kamil Sierański i Maciej Leńczuk ruszają dalej. W poniedziałek chcą być w Grecji. W tym czasie muszą pokonać kilkaset kilometrów po albańskich drogach, obserwując kulturę i codzienne życie ludzi, które znacznie różni się od tego w Polsce. Jak mówią - to dla nich prawdziwa lekcja.
video

Pogoda była łaskawa. Ostrovia trenowała u siebie

W piątek pogoda była łaskawa dla żużlowców MDM Komputery TŻ Ostrovia. To sprawiło, że dzisiaj popołudnie zespół Mariusza Staszewskiego trenował na Stadionie Miejskim. Na torze pojawili się krajowi seniorzy oraz szkółkowicze. Na sobotę planowany był mecz sparingowy na torze w Łodzi z tamtejszym pierwszoligowym Orłem. Spotkanie nie dojdzie jednak do skutku. - Po opadach deszczu tor nie nadaje się do jazdy - tłumaczy trener Staszewski.

Bomba w ostrowskiej komendzie? Ewakuowano budynek policji

Informację o podłożeniu bomby w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali strażacy z miejscowej jednostki. Ewakuowano 36 osób. Na miejsce wysłano cztery zastępy, a pirotechnik przeszukał budynek. Bomby jednak nie znaleziono.
video

Zostań „SuperW”. Każda para rąk jest potrzebna!

Najpierw spotkasz się z ludźmi, którzy być może otworzą Ci oczy, pobudzą do refleksji, zszokują. Wszystko z powodu biedy, w której żyją. Potem być może zaprzyjaźnisz się z tymi, którym nie wiedzie się w życiu dobrze. Nie będziesz ich oceniał, tylko zrobisz wszystko, by pomóc. Pomagać będą też zupełnie przypadkowe osoby. Na koniec pojedziesz z torbami prezentów niczym Święty Mikołaj i na twarzach potrzebujących zobaczysz uśmiech radości lub łzy wzruszenia. Tak w skrócie zapowiadają się Twoje najbliższe miesiące, jeśli zostaniesz SuperW, czyli Wolontariuszem Szlachetnej Paczki.
video

Krajobraz po spadku, czyli duże zmiany w Centrze

Spore zmiany kadrowe mamy w trakcie letniej przerwy w zespole ostrowskiej Centry, która przygotowuje się do występów na czwartoligowych boiskach.
video

OBO: 109 wniosków na 11 milionów

Dziś poznaliśmy pierwsze szczegóły 4 edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w ramach którego wpłynęło 109 wniosków na kwotę 11 milionów złotych. 43 projekty to projekty małe do 25 tysięcy złotych, pozostałe to zadania inwestycyjne. Razem do wydania jest milion złotych. Teraz propozycje poddawane są ocenie merytorycznej, głosowanie ruszy we wrześniu. Dziś odbyła się konferencja prasowa na ten temat.

Pocztówka w podziękowaniu za… rower! Jadą nim przez Polskę

Korzystają z pięknej pogody, cieszą się z każdej chwili spędzonej poza Domem i przede wszystkim – kręcą kilometry nowym rowerem. Mowa o podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie, którzy spędzają wakacje w Kołobrzegu, a towarzyszy im rower podarowany przez PROMAX z Ostrowa Wielkopolskiego.

Marković w Anwilu. Kto zagra w BM Slam Stal?

Nowy klub znalazł dla siebie Nikola Marković. Serbski podkoszowy zagra w nowym sezonie w Anwilu Włocławek. W zespole BM Slam Stal trwają za to rozmowy z zawodnikami, którzy mają występować w ,,Stalówce" w kolejnym sezonie.