Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997
video

Nowa siedziba Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski oficjalnie otwarta. Czym się wyróżnia...

Oficjalnie otwarto nowy budynek Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski. O ponad 300 metrów kwadratowych większa przestrzeń ma pozwolić pracować urzędnikom w nieporównywalnie większym komforcie, ale nowoczesne wyposażenie, nowe pomieszczenia i miejsce to także wiele udogodnień dla mieszkańców. Jak przebiegało otwarcie i co w środku ujrzeli goście, zobaczysz w materiale wideo na wlkp24.info.
video

Alojzy Motylewski chce zostać posłem! „Tylko PSL powiedziało, że jestem wartościową...

Były radny miejski Ostrowa Wielkopolskiego i niedoszły prezydent tego miasta wraca do wielkiej polityki. Planuje wystartować w październikowych wyborach do sejmu z listy Koalicji Polskiej (Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15). Jak mówi portalowi wlkp24.info, "Tylko PSL powiedział, że jestem wartościową jednostką".
fot. Energa MKS Kalisz

Bałwas wraca do domu. Superligowe wzmocnienie KPR!

Michał Bałwas wraca do swojego macierzystego klubu. 29-letni lewoskrzydłowy ostatnie cztery sezony spędził w zespole z Kalisza. Teraz czas na powrót do domu. Ostatni raz w biało-czerwonych barwach Bałwas występował w sezonie 2014/2015 będąc z jednym z najlepszych strzelców zespołu. To duże wzmocnienie młodego zespołu KPR Ostrovia, który w nowym sezonie będzie prowadzony przez duet trenerski Maciej Nowakowski - Rafał Stempniak.

Napad na bank w centrum Ostrowa. Trwają poszukiwania sprawcy [AKTUALIZACJA]

Około godziny 16.00 do jednego z największych banków w Ostrowie Wielkopolskim wszedł mężczyzna, który chciał go obrabować. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia.

O szczątkach ludzkich w Pałacu Radolińskich

Antropolożki badające szczątki ludzkie, wydobyte podczas prac archeologicznych na cmentarzu przy kościele św Ducha w Jarocinie, spotkają się z mieszkańcami miasta. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść do Pałacu Radolińskich w niedzielę 25 sierpnia o godz. 16.00. Beata Drupka i Joanna Wysocka opowiedzą nie tylko o prowadzonych badaniach, ale też odpowiedzą na pytania dotyczące swojej pracy jak np. ile informacji można wyczytać z ludzkich szczątków.
video

Ostrowska policja poszukuje sprawcy kradzieży. Zobacz wideo

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukują sprawcy kradzieży. Mężczyzna najpierw włamał się do jednego z ostrowskich sklepów, a następnie ukradł gotówkę i papierosy. Osoby, które rozpoznają sprawcę na nagraniu udostępnionym przez policję, powinny zgłosić się na komendę. Jak zaznaczają funkcjonariusze, będą miały zapewnioną anonimowość.
video

13 sparingów przed Superpucharem. „Anwil mocny, ale…”

Arged BM Slam Stal zwiększa obciążenia treningowe przed nowym sezonem. Do Ostrowa Wielkopolskiego dotarli już wszyscy zakontraktowani koszykarze, więc trener Jacek Winnicki może wprowadzać już elementy taktyczne przed pierwszymi meczami sparingowymi, których zdobywcy Pucharu Polski rozegrają trzynaście. Pierwszy już 21 sierpnia z pierwszoligowym Górnikiem Wałbrzych.

Były wiceminister infrastruktury „jedynką” Lewicy do sejmu

Wiesław Szczepański, były wiceminister infrastruktury został "jedynką" na liście Lewicy w okręgu nr 36 (Kalisz). To jedyny przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który otrzymał najwyższe miejsce na listach w Wielkopolsce. Dwa kolejne przypadły kandydatom Wiosny, a jedno partii Razem.

W Skorzęcinie utonął 18-latek z powiatu kaliskiego

Nie żyje młody mężczyzna, który utonął w jeziorze w Skorzęcinie. Mimo trwającej około 1,5 godziny resuscytacji lekarz stwierdził zgon. Do tragedii doszło w piątek.