Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Ostrovia przegrywa w Lesznie. Pierwsza porażka w sezonie

Dzisiaj w meczu V kolejki I ligi piłki ręcznej zespół KPR Ostrovia zagrał w Lesznie. W derbach Wielkopolski ostrowianie nie sprostali jednak drużynie MKS-u Real-Astromal. Do przerwy leszczyński zespół prowadził 15:11. W II części gospodarze powiększyli prowadzenie. W 44 minucie było 26:17 dla MKS-u, k†óry kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, wygrywając ostatecznie 34:30. Tym samym Ostrovia doznała pierwszej porażki w regulaminowym czasie gry w nowym sezonie. Dzisiaj w Lesznie 7 bramek rzucił Patryk Marciniak, natomiast po 6 Artur Brychcy oraz Patryk Staniek. Z dorobkiem 9 punktów ostrowski zespół zajmuje 6. miejsce w tabeli. Lideruje Olimpia Piekary Śląskie, która do tj pory zdobyła 15 ,,oczek".
video

Ligowy szczypiorniak już w Gorzycach Wielkich

W sobotnie popołudnie na inaugurację nowego sezonu w III lidze zespół Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie w swoich historycznym meczu debiutanckim podejmował Polonię Środa Wielkopolska. W gorzyckiej hali zasiadło wielu kibiców. T obył wyjątkowy mecz, który został zdominowany przez gospodarzy. Szczypiorniak rozpoczął od mocnego uderzenia. Po kilku minutach prowadził 6:1, natomiast do przerwy było 16:8 dla gorzyczan. W II połowie podopieczni Pawła Dutkiewicza kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Gospodarze potwierdzili swoje duże możliwości. Rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Ostatecznie Szczypiorniak wygrał efektownie 33:20.
video

Remis na czwartoligowym szczycie. Centra z niedosytem

Dzisiaj na boiskach piłkarskiej IV ligi odbywały się mecze XIV kolejki. Spotkanie na szczycie rozegrane zostało w Ostrowie Wielkopolskim. Centra podejmowała Lubuszanina Trzcianka. Padł remis 1:1.

Transferowy hit w BM Slam Stal

Ivan Maras został nowym zawodnikiem BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Do wicemistrza Polski trafia po występach w Arisie Saloniki, z którym w poprzednim sezonie rywalizował w Lidze Mistrzów. To 32-letni podkoszowy pochodzący z Czarnogóry.
video

Pierwsze zwycięstwo Jaroty. Przebłysk Molewskiego

Piłkarze Jaroty Jarocin odnieśli dzisiaj pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Podopieczni trenera Marka Nowickiego 3:0 pokonali rezerwy Pogoni Szczecin. Dwa gole dla JKS-u zdobył Mateusz Molewski, jedną Jakub Czapliński.

Krzysztof potrzebuje wsparcia! Kilka tygodni temu zachorował na ostrą białaczkę szpikową

Krzysztof Antoniewicz ma 20 lat. Na początku września zaczął się źle czuć. Po serii badań okazało się, że przyczyną jego złego samopoczucia jest ostra białaczka szpikowa. Teraz przebywa na oddziale onkologicznym jednego z poznańskich szpitali i przechodzi tak zwaną "chemię". Chłopak potrzebuje finansowego wsparcia, a jego rodzina i przyjaciele robią co mogą, by zebrać potrzebne pieniądze.

Wypadek. Osobówka wylądowała w płocie. Trzy osoby ranne [ZDJĘCIA]

Trzy osoby zostały ranne w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych w Jarocinie na skrzyżowaniu ul. Bema z nowym łącznikiem biegnącym od ul. Wrocławskiej.

Uderzył w słup energetyczny i kilka aut. Trafił do szpitala

Kierowca dostawczego busa jadący ul. Armii Krajowej w Ostrowie Wielkopolskim uderzył w przydrożny słup energetyczny, a następnie w kilka zaparkowanych tuż obok aut. Do wypadku doszło ok. godz. 7.40. Kierowca został zabrany do szpitala.
video

„Dobry Początek” w gminie Ostrów

"Dobry Początek" to program Gminy Ostrów Wielkopolski skierowany do kobiet w ciąży, którego finał odbył się wczoraj na sali wiejskiej w Wysocku Wielkim. Każda z mam, która wyraziła taką chęć otrzymała pakiet wartości 800 złotych a w nim ubranka, pieluszki, kosmetyki czy różnego rodzaju niezbędne akcesoria niezbędne w pierwszych tygodniach i miesiącach życia dziecka. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce! - chwali się urząd gminy.