Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Wiemy, kto wygrał bilety na Paranienormalnych [WYNIKI KONKURSU]

Poznaliśmy zwycięzców konkursu, którzy otrzymają pojedyncze bilety na występ kabaretu Paranienormalni. Spośród nadesłanych odpowiedzi jurorzy musieli wybrać cztery ich zdaniem najlepsze, których autorzy będą mogli się pośmiać przy żartach jednego z najpopularniejszych kabaretów w Polsce.
video

Szykuje się rewolucja czy ewolucja pleszewskiej kultury?

„Jakiej kultury nam potrzeba?” - to pytanie zadali sobie pleszewianie i we wspólnym gronie mieszkańców, ludzi związanych z kulturą i przedstawicieli samorządu próbowali na nie odpowiedzieć. Konsultacje społeczne na temat kultury i nie tylko będą normą, zapewnia burmistrz Arkadiusz Ptak. Z pierwszej w Pleszewie dyskusji wynika, że mieszkańcy przede wszystkim chcą zmian w formule Dni Pleszewa, ale i edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży.

Przedłużony areszt dla wójta Żelazkowa

Wójt Żelazkowa od miesiąca przebywał w areszcie. Oskarżyciel dążył jednak do przedłużenia aresztu. Sąd przychylił się do wniosku, a włodarz gminy pozostanie za kratami przez trzy miesiące. To pokłosie jego problemów z prawem. Prokurator zarzuca mu między innymi znęcanie się nad rodziną.

Pleszewskie Kino Hel pobiło rekord widzów

Rekordowa liczba 23 782 widzów odwiedziła w 2018 roku pleszewskie Kino Hel. To o 463 osoby więcej niż w roku 2017. Przedstawiciele instytucji podkreślają, że kino funkcjonowało przez dziesięć miesięcy z uwagi na remonty.

Znaleźli ponad dwa kilogramy narkotyków. Pięć osób zatrzymanych

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie zatrzymali pięć osób za handel i posiadanie narkotyków. Zabezpieczyli także ponad dwa kilogramy środków odurzających. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 37 lat.

Ostrów. Pasażerowie MZK kupią bilet przez telefon

Ma być szybko, wygodnie i bez oczekiwania na zakup biletu u kierowcy. Od poniedziałku - 18 lutego osoby podróżujące autobusami MZK w Ostrowie Wielkopolskim mogą kupić bilet przez telefon. Wystarczy, że na swoich smartfonach z systemem Android czy IOS zainstalują aplikację moBILET.

Stowarzyszenie Katolicko – Sportowe „Szczęście” z Ostrzeszowa obchodzi 10 lat

To już 10 lat, odkąd w Ostrzeszowie działa Stowarzyszenie Katolicko - Sportowe "Szczęście". I właśnie z tej okazji w Ostrzeszowskim Centrum Kultury otwarto wystawę z fotografiami i pamiątkami zgromadzonymi przez 10 lat istnienia stowarzyszenia. Wystawę można oglądać aż do połowy kwietnia.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Michałkowie ma nowego kierownika

Nowy kierownik bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie już na stanowisku. Nowym szefem został Tomasz Kaczmarek, zastępując tym samym Tomasza Golczyka, który został odwołany w atmosferze popełnionego przez niego przestępstwa.

Uderzył w drzewo. Zginął na miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Robaków, w gminie Gizałki (powiat pleszewski). W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 26-letni mieszkaniec tej gminy. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego wypadku.