Co z planami Kolei Dużych Prędkości? Dziś posiedzenie rady AKO. OGLĄDAJ...

O godzinie 10.00 w Sali Sesyjnej w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się Nadzwyczajnie Posiedzenie Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Członkowie rady będą dyskutować nad przebiegiem Kolei Dużych Prędkości. Z przedstawionymi przez Ministerstwo planami nie zgadzają się m.in. ostrowscy samorządowcy. Oglądaj NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.
video

Podrażniona Ostrovia nokautuje AZS Włocławek [WIDEO]

Wysokie zwycięstwo w niedzielę odniosły koszykarki drugoligowej Ostrovii. Zespół prowadzony przez Tomasza Główkę wygrał we własnej hali z AZS-em Włocławek 105:40. Ostrowianki były podrażnione zeszłotygodniową porażką w Swarzędzu z Liderem.

OGLĄDAJ NA ŻYWO! Już jutro posiedzenie rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

We wtorek (25.02) o godzinie 10.00 rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Odbędzie się dyskusja na temat przebiegu Kolei Dużych Prędkości. Pokażemy to spotkanie NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart. Początek punktualnie o godzinie 10.00.
video

Wielka rewitalizacja Jarocina. Zobacz wizualizacje

To największa inwestycja w historii Jarocina. Rewitalizacja centrum miasta. Właśnie ruszyły prace przygotowawcze. Na pierwszy ogień pójdzie wymiana sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Docelowo ma zmienić się wygląd miasta, ma powstać nowy układ komunikacyjny, a rynek ma zyskać kolejne funkcje. Koniec realizacji tego olbrzymiego projektu wyznaczono na 2022 rok.
video

Artyści, do dzieła! W Ostrzeszowie jest ściana do zagospodarowania

Na razie stoi szara i smutna, ale już wkrótce zmieni swoje oblicze. Ostrzeszowskie Centrum Kultury ogłosiło konkurs na projekt i wykonanie muralu na ścianie swojej siedziby. Ma nawiązywać do kultury i historii Ostrzeszowa, artyści mają więc pole do popisu. A jest o co walczyć, bo w grę wchodzi nagroda - 12 tysięcy złotych.
video

Zadowoleni po ostatnim sprawdzianie. Teraz czas na puchar

Jarota Jarocin wygrał z Wartą Sieradz 2:0 w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną. To piąte zwycięstwo podczas zimowych przygotowań JKS-u. Teraz rozpoczyna się odliczanie do ligi i pucharu. Ten drugi już w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem Jaroty będzie Centra Ostrów Wielkopolski.

Uderzyli w drzewo. Wszyscy trafili do szpitala. 27-latka w stanie ciężkim...

Był pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów. Mimo to wsiadł za kierownicę i wiózł troje pasażerów. 24-letni mieszkaniec Rakowa (powiat kępiński) nie dostosował prędkości i uderzył w drzewo. Wszyscy pasażerowie trafili do szpitala. Najciężej ranna jest 27-latka. Jej stan lekarze oceniają jako ciężki.

Obowiązkowy numer 47. Zmiana numerów do jednostek policji

Od poniedziałku zmienia się sposób wybierania numerów telefonów do jednostek policji w całym kraju. Teraz zamiast numeru kierunkowego - 62 będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Przez pierwsze sześć miesięcy będą funkcjonować oba sposoby wybierania numerów.

„Zachodzi prawdopodobieństwo podpalenia” – nocny pożar przy Poznańskiej

Ostrowscy strażacy oprócz wezwań związanych z załamaniem pogody, interweniowali także przy ulicy Poznańskiej, gdzie doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji brało udział 13 strażaków, a ogień szybko udało się opanować. Mundurowi podejrzewają jednak, że mogło dojść do podpalenia. Tę sprawę wyjaśniać będzie policja.