Policja ostrzega przed wchodzeniem na lód

Niskie temperatury powodują zamarzanie rzek, jezior i zbiorników wodnych. Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wodny zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie!
video

Atak padaczki w Pisarzowicach. Wezwano LPR

Podczas dzisiejszych zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach w powiecie ostrzeszowskim jedna z podopiecznych dostała ataku padaczki.

Trasa S11. Dziś podpisano umowy projektowe

Dziś podpisano umowy na opracowania projektowe dwóch fragmentów trasy S11 - z Ujścia do Obornik oraz z Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego.
video

Świetny początek Rozenbergi. Daje wiele dobrej energii

15 punktów w debiucie w trakcie meczu w Gorzowie. 22 punkty w zwycięskim spotkaniu z drużyną z Sosnowca. To osiągnięcia punktowe Dity Rozenbergi w dwóch pierwszych meczach w barwach Ostrovii. 25-letnia koszykarka w znakomity sposób rozpoczyna swoją przygodę z ostrowskim zespołem. Już teraz można powiedzieć, że jej zakontraktowanie było strzałem w dziesiątkę.

Młodzież z narkotykami zatrzymana

Troje młodych mieszkańców powiatu jarocińskiego usłyszy zarzuty posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Młodzi ludzie w wieku 19-21 lat zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy jarocińskiej policji dzięki wskazaniu odpowiedniego miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Nowe Skalmierzyce: Płonął samochód. W środku kierowca

W Nowych Skalmierzycach spłonął samochód osobowy. Na ulicy 29. Grudnia zaparkowany ford focus stanął w ogniu, w środku był kierowca. Na szczęście mężczyzna o własnych siłach w porę opuścił pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Nie są znane przyczyny pożaru samochodu, z pewnością był to samozapłon. Z jakiego powodu - ustalą biegli. W akcji gaśniczej udział brały dwie jednostki straży pożarnej jedna z OSP Skalmierzyce i jedna z PSP Ostrów oraz policja.

„Kolizyjny wtorek”. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Padający we wtorek śnieg zweryfikował umiejętności i czujność kierowców poruszających się po naszych drogach. Służby miały sporo pracy, bo na naszym terenie doszło do kilku groźnych zdarzeń m.in. z udziałem nietrzeźwych kierowców.
video

Przerwa Cartera i Surmacza

W niedzielnym meczu w Radomiu kontuzji nabawili się dwaj gracze BM Slam Stal. Marc Antonio Carter doznał urazu ścięgna Achillesa. Problemy z kręgosłupem dokuczały Grzegorzowi Surmaczowi. Zawodnicy są już po badaniach lekarskich. Na szczęście nie są to poważne urazy, ale obu graczy czeka kilka dni przerwy. - Mam nadzieję, że będą gotowi do gry w sobotę - mówi Emil Rajković, trener BM Slam Stal.

Żużlowa Ostrovia ze sponsorem tytularnym

Powody do zadowolenia mają działacze Towarzystwa Żużlowego Ostrovia. Sternikom klubu udało się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmowy sponsorskie z dobrze znaną kibicom czarnego sportu firmą MDM Komputery. No i właśnie ta firma, która w przeszłości wspierała już ostrowski żużel, została teraz sponsorem tytularnym zespołu biało-czerwonych. W sezonie 2018 zespół z Ostrowa Wielkopolskiego w rozgrywkach drugoligowych wystartuje, jako MDM Komputery Ostrovia.