Odblaski dla najmłodszych. Akcja w Kobylej Górze

W Kobylej Górze ruszyła akcja profilaktyczna podczas której pierwszoklasistom na terenie gminy, rozdano kamizelki odblaskowe. Akcja jest częścią działań pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, skorzystało z niej 610 uczniów.
video

Ostrovia jest mocniejsza. Rzeszowa się nie obawia

Dziesięciu zawodników podpisało kontrakty z żużlową Ostrovię. Siedmiu to obcokrajowcy. Do tego jest trójka polskich seniorów: Patryk Dolny, Zbigniew Suchecki i Kamil Brzozowski. Do zamknięcia składu brakuje jeszcze juniorów. Młodzieżowe pozycje wypełnić ma dwójka z Gorzowa: Kamil Nowacki i Marcel Studziński. - W porównaniu z poprzednim sezonem jesteśmy mocniejsi - mówi trener Staszewski. Prezes Radosław Strzelczyk dodaje: - Wiem, że wszyscy zarezerwowali już pierwsze miejsce dla Rzeszowa. Owszem, mają silny skład, ale my także jesteśmy bardzo mocni. Mamy bardzo fajny zespół. To są zawodnicy głodni sukcesów. Jestem pewien, że nowy sezon przyniesie nam wiele emocji.
video

„Twój Problem Nasza Sprawa”. Premiera już dziś

Dziś na antenie TV Proart premiera najnowszego odcinka programu reporterskiego "Twój Problem Nasza Sprawa". Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla państwa trzy, naszym zdaniem ciekawe materiały.
video

Dziś Światowy Dzień Wcześniaka

W Polsce co dziesiąte dziecko rodzi się jako wcześniak. Niektóre z wagą niższą niż tysiąc gramów. Postęp w medycynie pozwala ratować te maleńkie istoty. Dziś operacje ratujące życie przeprowadza się u dzieci urodzonych w 24 tygodniu ciąży. Start w życie mają niełatwy dlatego śmiało można je nazwać małymi wojownikami. Dziś Światowy Dzień Wcześniaka.

Sapiński: „Ten projekt to sukces kaliszan”

568,8 mln złotych dochodów oraz 599,5 mln złotych wydatków - to kwoty, które znalazły się w projekcie budżetu Miasta Kalisza na 2018 rok.
video

Zdrowy Klindt będzie mocnym punktem

28-letni Nicolai Klindt powraca do Ostrowa Wielkopolskiego po kilku latach. W sezonie 2009 był zawodnikiem KM-u. Wystartował wtedy w 14 meczach ligowych. - Już przed rokiem z nim rozmawialiśmy - tłumaczy prezes Radosław Strzelczyk. Klindt zakończył sezon 2017 w lipcu. Po kilku poważnych upadkach postanowił odpocząć od jazdy. Wcześniej występował w barwach Wandy Kraków. W siedmiu meczach wykręcił średnią na poziomie siedmiu punktów. - Nicolai jest już w pełni sił. Wiem, że ciężko trenuje. Dlatego liczę, że będzie naszym mocnym punktem - dodaje szef ostrowskiego klubu. Starty w lidze polskiej Klindt rozpoczynał w 2006 roku we Wrocławiu. Do jeździł w klubach z Zielonej Góry, Daugavpils, Rybnika, Rzeszowa, Łodzi, Częstochowy i Krakowa.

Koźmin Wielkopolski. Tragedia na przejściu. Nie żyją dwie osoby

Dzisiaj o godzinie 5:45 na drodze krajowej K15 w Koźminie Wielkopolskim doszło do potrącenia dwóch osób przez kierowcę samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Ofiary to mężczyzna w wieku 46 lat, który zginął na miejscu oraz kobieta w wieku 83 lat, która zmarła pomimo prowadzonej reanimacji.

MZGM pod lupą prokuratury

Ostrowska prokuratura sprawdza, czy pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim oszukali mieszkańców bloku przy ulicy Klasztornej 7B. Chodzi o piece elektryczne, które miały być elementem wyposażenia kuchni w każdym mieszkaniu. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie, trwają też czynności w trybie nadzorczym.
video

Ostrovia w środku stawki. Kontuzje przeszkadzają

Ósme miejsce w pierwszoligowej tabeli zajmują obecnie piłkarze ręczni Ostrovii. Biało-czerwoni w dotychczasowych meczach wywalczyli 14 punktów. Zespół trenera Kazimierza Kotlińskiego traci siedem punktów do prowadzącego Moto Jelcza Oława. - Ta liga jest bardzo wyrównana. Tutaj nie ma faworytów. Każdy może wygrać z każdym - mówi ostrowski szkoleniowiec, który nie ukrywa, że kontuzje zawodników Ostrovii są dla niego sporym utrudnieniem. - Mam nadzieję, że już wkrótce wszyscy będą gotowi do gry - dodaje Kotliński.