Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Potrącenie na przejściu dla pieszych. Na miejscu policja i pogotowie

Do potrącenia kobiety doszło na przejściu dla pieszych na ul. Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach na wysokości spółdzielni mleczarskiej. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Występują utrudnienia w ruchu. Do zdarzenia doszło przed godz. 16.00.

Nowa sala sesyjna im. Pawła Adamowicza? Radni Koalicji Obywatelskiej proponują

Ostrowski klub radnych Koalicji Obywatelskiej zaproponował by nowa sala sesyjna nosiła imię Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, który został zaatakowany przez nożownika w trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni chcą, by pomysł został przegłosowany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 stycznia.

Ma na koncie 60 filmów. Reżyser odwiedzi rodzinne strony. Brałeś udział...

Kino "Echo" w Jarocinie zaprasza na spotkanie z Andrzejem Barański - wielokrotnie nagradzanym reżyserem i twórcą filmu "Nad rzeką, której nie ma". Organizatorzy projekcji filmu i spotkania, które odbędzie się 20 lutego o 17.00, proszą też o kontakt wszystkich, którzy grali role statystów w tym filmie lub w inny sposób uczestniczyły w Żerkowie w powstawaniu tego obrazu. Szczegóły na wlkp24.info.
video

„To jest temat rzeka” – kto skazał kino Komeda na...

Informacja o budowie kina Helios przy ostrowskiej galerii handlowej ucieszyła większość mieszkańców. Nareszcie skończą się wycieczki do sąsiedniego Kalisza, by tam skorzystać z oferty kinowej i z nowoczesnych, kinowych sal z wygodnymi fotelami. Ciemne chmury zebrały się nad ostrowskim kinem Komeda. Niewiadomo co stanie się z 24-letnim miejscem dla kinomaniaków, a nawet samym budynkiem.
video

LKS Gołuchów szykuje się do wiosny. „Dostaliśmy rozpiskę i ostro biegaliśmy”

LKS Gołuchów nie próżnuje i z wysokiego "C" rozpoczął zimowe przygotowania. Dwa sparingi z III-ligowcami i kolejne na horyzoncie tym razem z drużynami z niższych szczebli ligowych rozgrywek. Do tego treningi, a wcześniej rozpiska na święta, aby żaden z piłkarzy nie stracił kondycji. Pełna mobilizacja jest podyktowana tym, że LKS planuje zagrać na wiosnę nie gorzej niż jesienią, a Żubry są przecież liderem IV ligi, grupy wielkopolskiej.

„Do czerwca możemy nie zdążyć” – opóźnienia w rozbudowie krotoszyńskiego szpitala

Miało być tak pięknie, ale rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Projekt zamienny rozbudowy krotoszyńskiego szpitala był tworzony od połowy maja, a w Starostwie Powiatowym został złożony kilka dni przed świętami. To wszystko spowodowało spore opóźnienia. Na nowe, szpitalne skrzydło trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
video

Dziś Dzień Babci! Jutro świętują Dziadkowie

To oni mają najwięcej cierpliwości do dzieci, to oni pomagają, a czasami nawet wyręczają rodziców w opiece nad malcami. To oni witają wnuki stwierdzeniem: „Głodny jesteś. Zrobić ci coś do jedzenia?”. Są mistrzami wypieków, kuchni i mają mnóstwo wolnego czasu, którego nam tak brakuje. Dziś swoje święto mają Babcie, a jutro swój dzień będą obchodzić Dziadkowie.
video

Internetowy hejt rośnie w siłę? Liczba obraźliwych komentarzy w sieci coraz...

Wyśmiewanie, obrażanie, a nawet grożenie śmiercią. Hejt, z jakim mamy do czynienia na co dzień głównie w sieci to plaga obecnych czasów. Co gorsza specjaliści zauważają, że granica hejtu niebezpiecznie przesuwa się. Ofiarami padają nie tylko osoby publiczne, ale także zwykli mieszkańcy.

CRK Energia otrzymała koncesję Urzędu Regulacji Energetyki

Ostrowska spółka CRK Energia dostała koncesję od Urzędu Regulacji Energetyki na dystrybucję energii elektrycznej. "W kolejce czekają już wytwórcy zainteresowani wprowadzeniem do naszej sieci energii elektrycznej wyprodukowanej w farmach fotowoltaicznych oraz klienci końcowi" - mówi Artur Dembny, prezes CRK Energia.