video

Już w lipcu igrzyska we Wrocławiu. Będą też nasi reprezentanci

Już 20 lipca we Wrocławiu rozpoczyna się wielka impreza sportowa. Mowa o Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich. W stolicy Dolnego Śląska o medale walczyć będą również reprezentanci sumo. To oczywiście oznacza, że w Igrzyskach udział wezmą zawodnicy z naszego regionu. Będą to reprezentanci TA Rozum Krotoszyn oraz Samsona Kobylin. W biało-czerwonych barwach oglądać będziemy: Marinę Rozum, Olimpię Robakowską, Patryka Sworę oraz Arona Rozuma. Polska kadra łącznie liczyć będzie dziesięciu reprezentantów. - Po cichu liczę, że nasi kadrowicze wywalczą przynajmniej dwa medale - mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.
video

MKS Kalisz się zbroi. W składzie wicemistrz świata z 2007 roku

Kaliski MKS ma już gotowy skład jakim zagra w sezonie 2017/2018. Zespół wzmocniło siedmiu nowych zawodników, w tym czterech obcokrajowców. Transferowym hitem jest bez wątpienia kontrakt ze Zbigniewem Kwiatkowskim, wicemistrzem świata i od wielu lat czołowym obrońcą PGNiG Superligi.
video

Zadowolenie w Gołuchowie. LKS wraca na swoje miejsce

Piłkarze LKS-u Gołuchów po dwóch sezonach w ,,okręgówce" powracają w czwartoligowe szeregi. - Wracamy tam, gdzie jest nasze miejsce. W IV lidze spędziliśmy osiemnaście lat - mówi trener Damian Baras. Jego podopieczni wygrali tegoroczne zmagania w kaliskiej klasie okręgowej, zdobywając 71 punktów. Gołuchowianie o osiem punktów wyprzedzili Odolanovię Odolanów. Z dorobkiem 17 bramek najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był Łukasz Pietrzak. - Teraz już myślimy o nowym sezonie. W IV lidze dojdzie do reorganizacji. Trzon drużyny zostaje, ale chcemy jeszcze wzmocnić zespół - tłumaczy szkoleniowiec gołuchowian.

Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu zaprasza

Podobnie jak w roku ubiegłym Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu przygotował dla gości wakacyjny cykl spotkań "Rodzinne weekendy na Zawodziu". Poniżej przedstawiamy plan tematyczny spotkań na lipiec.

Trzymał w ręce nóż i krzyczał, że skoczy z okna

Pleszewscy policjanci uratowali zdrowie i życie 18-latkowi, który chciał wyskoczyć z okna. Do zdarzenia doszło w nocy z sobotę na niedzielę w jednym z bloków przy ul. B. Krzywoustego. Desperat trafił do szpitala.

Ostrów: Śmigielskiego po odbiorze

Wyremontowany fragment ul. Śmigielskiego w Ostrowie Wielkopolskim przeszedł odbiór techniczny. Prace prowadzone na odcinku od ul. Waryńskiego ul. Paderewskiego pochłonęły blisko 470 tys. zł. Prace na remontowanym odcinku od ulicy Paderewskiego do ulicy Waryńskiego zakończyły się w maju. Remont kosztował miasto blisko 470 tysięcy złotych.

NFZ ogłosił sieć szpitali. Na liście wszystkie szpitale powiatowe południowej Wielkopolski

50 placówek w całej Wielkopolsce, w tym 8 z naszego regionu, znalazło się w tzw. sieci szpitali. Nowy system zasadniczo zmieni model finansowania służby zdrowia.

Zatrzymani z narkotykami. Trafią za kratki?

Ostrowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie narkotyki: marihuanę oraz tabletki ekstazy. Zatrzymani podczas minionego weekendu mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do trzech lat więzienia.

Nie będzie wody w Jarocinie. Sprawdź gdzie

Przerwa w dostawie wody w Jarocinie nastąpi dziś między godziną 12:00 a 15:00 na ulicach: Bolesława Śmiałego, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Wielkiego, Piastowskiej, Władysława Jagiełły, Zygmunta Starego oraz Wojska Polskiego (lewa strona od ulicy Piastowskiej w kierunku ronda).