W ZUS-ie odpowiedzą na każde twoje pytanie

0
Trwają "Dni Ubezpieczonego", a więc miesiąc, w którym pracownicy mogą przyjść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i zapytać dosłownie o wszystko. Przedstawiciele ZUS-u zachęcają pracowników do wizyty, bo - jak mówią - to grupa, która jest najmniej zorientowana w przepisach o ubezpieczeniach społecznych.

„Październik miesiącem ubezpieczonego” – mówią pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Pracownicy, bo to głównie o nich mowa, to grupa, która jest najmniej zorientowana w przepisach o ubezpieczeniach społecznych. To również grupa, do której najtrudniej dotrzeć, bo jej kontakt z ZUS-em odbywa się zazwyczaj za pośrednictwem pracodawcy – wyjaśnia Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS-u.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Masz wątpliwości związane z przyszłą emeryturą albo e-zwolnieniami? Chcesz skontaktować się z ZUS-em przez internet, ale nie wiesz, jak? Na te i inne pytania mogą odpowiedzieć urzędnicy z ZUS-u, którzy zapraszają pracowników firm, aby wzięli udział w „Dniach Ubezpieczonego” który właśnie trwa. – Będzie można dowiedzieć się także, jak czytać informacje o stanie konta, którą ZUS rozesłał do 20 mln swoich klientów. Sprawdzić, czy mamy wyliczony kapitał początkowy, a także, czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczenia i od jakiej kwoty – wymieniają urzędnicy.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick