W CIS-ie czekają na ludzi. Jest praca oraz ciepły posiłek

0
W Centrum Integracji Społecznej w Jarocinie brakuje chętnych do pracy. - To także efekt programu 500 plus – uważa kierownik placówki Przemysław Masłowski. I choć praca w CiSiE do najlepiej płatnych nie należy, to pomaga wrócić na rynek zatrudnienia osobom wykluczonym z różnych powodów.

W jarocińskim CiSiE pracuje obecnie 15 osób. Znalazło tutaj zatrudnienie np. pięć krawcowych, które plastikowe reklamówki chcą zastąpić takimi oto torbami z materiału.

Praca w CISie odbywa się cztery dni w tygodniu. Piąty dzień przeznaczony jest na integrację – w ramach szkoleń komputerowych, czy spotkań z doradcą zawodowym. Wszyscy otrzymują wynagrodzenie w ramach zasiłku. To kwota około tysiąca złotych, dodatkowo CIS wraca także koszty podróży do pracy, organizuje też ciepły posiłek. Może również przyznać premie.

 

Zarządzanie jarocińskim CiSEM od września ubiegłego roku przejęło stowarzyszenie otrzymujące w ramach konkursu dotację z gminy, a nie jak wcześniej z budżetu państwa. Na starych zasadach placówkę prowadził Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Jarociński MGOSP współpracuje z CISEM. Od 1 stycznia w tym pierwszym utworzony został punkt ksero, w którym również zatrudnieni są podopieczni CIS. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości w tym miejscu powstanie także punkt pogotowia krawieckiego.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.