Ostrów. Umowa na biletomaty podpisana

6
Fot. UM Ostrów
Montaż 50 mobilnych i 5 stacjonarnych biletomatów w Ostrowie Wielkopolskim to tylko kwestia czasu. Właśnie podpisano umowę na dostawę urządzeń, które zostaną zainstalowane w autobusach należących do Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz w kilku lokalizacjach na terenie miasta.

O planach zainstalowania w Ostrowie biletomatów poinformowaliśmy w minionym tygodniu jako pierwsi. Inwestycja warta ponad 3,3 mln zł właśnie została sfinalizowana podpisem na umowie, która została podpisana w poniedziałek w Urzędzie Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. To kolejne rozwiązanie mające na celu zachęcić ostrowian do korzystania z transportu publicznego, który dzięki wprowadzaniu innowacji, staje się komfortowy, bezpieczny i niezwykle nowoczesny – mówi prezydent Beata Klimek.

Przedstawiciele firmy MERA Systemy podkreślają, że ich urządzenia są proste w obsłudze zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców, których w Ostrowie jest coraz więcej. Szczególnie pracowników pochodzenia ukraińskiego. – Podróżny będzie mógł włączyć obsługę biletomatu w czterech różnych językach. Poza polskim będzie to angielski, niemiecki i rosyjski. Poza zakupem papierowych biletów jednorazowych urządzenia umożliwiać będą także zakup biletów okresowych poprzez doładowanie karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, doładowanie wirtualnej portmonetki na karcie Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, sprawdzenie stanu karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego – wymienia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Miasto wyłoży tylko niewielką część całkowitego kosztu inwestycji, ponieważ 85 proc. pieniędzy pochodzi z dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W biletomatach stacjonarnych zapłacimy za bilet bilonem, banknotami, a także kartą płatniczą. Biletomaty mobilne umożliwiały zakup papierowych biletów jednorazowych oznaczonych jako skasowane. Formy płatności będą takie same, jak w przypadku biletomatów stacjonarnych.

Lokalizacje stacjonarnych biletomatów:

  • ul. Głogowskiej
  • ul. Konopnickiej
  • pl. 23 Stycznia
  • ul. Raszkowskiej
  • Centrum Przesiadkowe (ul. Wojska Polskiego)

50 biletomatów mobilnych zostanie zamontowanych w autobusach MZK.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 8
    3

    Brawo za dzialanie niskoemisyjne! Nikogo to nie skusi do zmiany auta na autobus a hala ktora powstanie obok kauflandu i centrum przesiadkowego ciekaw jestem gdzie tam sie zmieszcza auta kibicow bo na pks ma powstac metro park czyli kolejne sklepy, wiec wszystko upchane w jednym miejscu

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick