Ukradł puszkę WOŚP-u. Właśnie wpadł w ręce policji

0
fot: www.policja.pl
Kaliska policja zatrzymała mężczyznę, który w niedzielę 14 stycznia ukradł jednej z wolontariuszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy puszkę z datkami. Złodzieja czekają poważne konsekwencje.

Do kradzieży doszło podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okolicach al. Wojska Polskiego w Kaliszu. 37-letni mężczyzna pod pozorem wrzucenia do puszki pieniędzy, zbliżył się do wolontariuszki, wyrwał jej puszkę i uciekł. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kradzieży.

Zatrzymany nie krył zaskoczenia i w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Wezwani na miejsce policjanci wraz z psem tropiącym znaleźli rozerwaną i opróżnioną puszkę, ale sprawcy nie udało się wówczas zatrzymać. Mundurowi przeglądali nagrania z monitoringów, przesłuchiwali świadków i weryfikowali informacje, które do nich docierały. –  Analizując zebrany materiał oraz bazując na ustaleniach operacyjnych, stróże prawa wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa – mówią przedstawiciele kaliskiej komendy.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.