Ubogi budżet promocyjny czy początek kampanii wyborczej?

19
To nie jest promocja Beaty Klimek, to jest promocja całego Ostrowa Wielkopolskiego - mówiła podczas ostatniej gorącej sesji rady miejskiej prezydent miasta. Bo to właśnie budżet promocyjny został najbardziej skrojony po poprawkach radnych opozycji. Jak wyliczają w urzędzie miejskim o prawie 65 procent. Oznacza to, że w nowym 2018 roku z miejskiego kalendarza może zostać wykreślonych kilka ważnych imprez.
redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

  • 9
   9

   Zostanie bo na nią idzie kasa ukryta jak w przypadku nagrody Kobieta Charyzmatyczna (ponad 10 artykułów sponsorowanych dedykowanych do mieszkańców śląska o tym że Klimek jest zapracowana) i inne Tink Tanki gdzie nie dowiesz się ile skladki na nagrody. Muzeum i tak kosztuje 80 tys. miesięcznie a kasa za napisane książki ląduje do dyrektora. No ale to nie jest promocja Beaty Klimek a miasta. Gdyby dać jej do łapy 2 klucze, poliki umazać na niebiesko, na spocone czoło nasunąc żółtą opaskę i postawić lichtarz na głowie to mogła by robić za herb miasta. Wtedy to co robi nie było promocją Beaty Klimek. Bez tej charakteryzacji niestety to promocja Beaty Klimek. A na żużel, jarmarki i inne pospólstwa kase dają spółki i troche miasto z budzetu na sport. No ale patrząc na sylwestra Klimek poszła w kulture wysoką lejąc na chołotę czekającą na fajerwrki na rynku.

 1. 5
  2

  To urząd miejski działa niezależnie od rady? Bo na chłopski rozum urząd powinien wnioskować do rady o pieniądze na konkretną imprezę a wtedy rada da albo i nie. A nie że np milion radni dają i nie mają wpływu na to co sobie kto w urzędzie wymyśli.

 2. 8
  10

  Bo ryknę śmiechem. Zatroskana p. Klimek o nas mieszkańców ze nie bedzie imprezy żużlowej. Ludzie dawaliśmy z naszej kasy 100- 200 tys na impreze jakiejś firmie z Polski ci przyjeżdzali i kasowali nasze pieniądze, pieniądze za bilety i wyjazd.Dawali kilkusekundowy filmik o miscie a poźniej robili ileś spotkań konferencji z p. Klimek jak to super i dobrze sie z nią współpracuje. To czyja to promocja??Miasta??? Tak to ja też wymysle sobie impreze pojade do innego miasta i bede chciał pieniądze od frajera który mi je da. Dodatkowo skasuje za bilety i jazda. Rozumiem gdyby miasto udostepniło stadion i pozwoliło skasowac za bilety chociaż w Ostrowie każdy kto chce zrobić impreze to musi sobie zaplacić za hale, stadion czy OCK. Kogoś tu porąbało. A dlaczego nie ma byc witaczy??? Stać nas na bilbordy z napisem 200 milionów to chyba stać nas na to żeby wykleić kogoś ważnego i napisać TU MIESZKAM.

 3. 7
  7

  No właśnie tak miało być, że biedna Pani Prezydent tak dba o nas mieszkańców, o dzieci o imprezy dla nas a wredne PO nie chce jej dać pieniedzy. A ja wole że radni wydali pieniądze na karetke która będzie nam wszystkim służyła niż Pani Prezydent fanaberie typu: gazetka której jeszcze nigdy nie dostałem do domu a jak raz mi wpadła w ręce to każda strona z Panią Prezydent, rozumiem, że Proart sie burzy bo obcięto pieniądze na filmiki z Panią Prezydent w roli głównej. Pani Prezydent, tak juz było. PR PR Pr PR PR PR ja rozumiem , że to Pani umie robic najlepiej ale my tego nie chcemy. Albo Pania obroni robota albo nie. popieram zabranie pieniędzy na promocje prezydenta. Pieniądze na promocje dac kulturze i dla sportu. Tylko niech mi nikt nie pisze ze zabrali radni pieniądze na kulture bo dokłądnie słuchałem na co zabrali. Zabrakło pieniędzy dla szkół, nie rozliczono basenu i firmy które go budowały cały czas upominają sie o pieniądze, ludzie kibli nie mają, matki nie dostana swojego domu bo Pani Prezydent oddała pieniądze z dotacji, sylwestra na rynku nie było tylko dla elyty ciekawe z czyich pieniędzy te szampany no i te nakręcone 15 minutowe życzenia które rozpoczęły wyborczy rok prezydenta. Pani Prezydent nikt nie jest głupi. A jak Pani zamiast na koncerty te pieniądze przeznaczy na te głupie gazetki to znaczy ze Pani zabrała te pieniądze a nie radni

  • 6
   6

   Cały rok słyszymy, że brakuje pieniędzy i trzeba oszczędzać. W listopadzie do oświaty 4 mln trzeba było dorzucić. Dla sportu kasy zabrakło, ale w sylwestra dla grupki mieszkańców aż dwa przedstawienia, ciasteczka, szampanik, a 12 tysięcy imprezka na otwarcie lodowiska? A te góralsko- krakowskie zespoły sprowadzane na jarmark za niemałą kasę? A to 20 tys. dla osoby prywatnej za koncepcję urządzenia rynku? To nie ma w mieście plastyka miejskiego, i innych urzędników opłacanych z naszych podatków? To trzeba jeszcze zatrudniać innych? Ludzie opamiętajcie się. Kasę prezydent rozrzuca na bogato. To dopiero kultura. A to nie może prezydent choc w tym roku wyborczym zwracać się do rady z konkretnymi wnioskami? Potrzebuję na to czy na to? Rada jak trzeba będzie to znajdzie.

 4. 7
  7

  Do radnych z PO. Mam nadzieję że wyborcy docenią waszą butę w najbliższych wyborach.Tysiące ludzi co interesują się sportem olaliście kolejny raz.My też was olejemy sikiem prostym.

  • 9
   4

   a biuro prasowe ciężko pracuje i komentuje gdzie tylko się da. W kolejnym komentarzu się dowiemy, że radni ograniczyli wydatki na muzeum to ratusz będzie rozebrany 😉

 5. Do niektórych tak się „martwiacych” o Miasto niebawem wrócimy. Pokażemy mieszkańcom kto nie płaci za mieszkanie, kto nigdzie nie pracuje a pożycza pieniądze i nie oddaje i tak dalej. A tak się martwią o Miasto. Zrobię to z własnych środków.

 6. 9
  2

  Muzeum Miasta Ostrowa to ma „tyle” wystaw i „taaaaka” przestrzeń, ze spokojnie robotę mógłby ogarnąć pan dyrektor i jeden pracownik. A tam pewnie już teraz jest ich więcej niż dwóch, a chcieli zatrudniać kolejnych. Jakby pan dyrektor był „zarobiony po pachy”, to raczej nie zdążyłby w tzw. międzyczasie napisać książki, prawda?

  • Wg strony internetowej Muzeum Miasta Ostrowa OBECNIE są w nim 3 wystawy stałe i 4 wystawy czasowe. Według archiwum wystaw w 2016 roku było 6 wystaw czasowych i 3 plenerowe. Również wg tej strony, łącznie z dyr. Banachem zatrudnionych jest w muzeum 13 osób. Rzeczywiście „zarobieni po pachy” przy tej „ogromnej” ilości wystaw. A podobno chcieli zatrudniać kolejne osoby i jeszcze kwota przeznaczona na działalność muzeum była imponująca. Tu akurat nie dziwi mnie brak zgody opozycji na takie cuda.

  • 4
   1

   Informacje są jawne i publiczne, bo są na stronie internetowej muzeum, więc można na zasadzie kopiuj-wklej podać skład pracowników muzeum. Nie sądzę, żeby był zbyt mały jak na tę ilość wystaw i pracy:
   DYREKTOR: Witold Banach, DZIAŁ MERYTORYCZNO-EDUKACYJNY: Barbara Jarosz, Katarzyna Bielawska, Danuta Kasprzak, Karol Kierzynka, Jagoda Kosadko, Regina Podskarbi, DZIAŁ ADMINISTRACYJNO-TECHNICZNY: Ewa Kopras, Andrzej Nowak, Zdzisława Szypuła, DZIAŁ FINANSOWO-KSIĘGOWY: Izabela Gabryszak, Ewa Ampuła, Lubomira Sobczak
   A radni opozycji nie chcą im finansować nowych etatów, buuuuuu. Straszne.

  • Tylko 4 nowe etaty po niecałe 4 tysie na głowę, nie ma o co robić rabanu. W urzędzie pracuje masa ludzi, to gdzie muzeum do urzędu? Muzeum ma być na bogato.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick