DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Tworzenie aplikacji na Androida [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Outsourcing prac, czyli dlaczego zlecić wykonanie aplikacji zewnętrznej firmie?

Nawet jeśli Twoja firma ma dedykowany dział programistyczny – niekoniecznie będą to osoby z doświadczeniem w tworzeniu aplikacji mobilnych. Co więcej, nie tylko programiści pracują nad nową aplikacją – w jej tworzeniu pomagają też graficy, specjaliści UI i UX czy testerzy oprogramowania a samo tworzenie aplikacji na Androida będzie znacząco różnić się od programowania dla desktopów. Jeśli nie posiadasz pełnego zaplecza profesjonalistów, którzy dopracują Twoją aplikację mobilną to nie stanie się ona produktem, który będzie generować zysk dla Twojej firmy.

Współcześni użytkownicy są wybredni i niechętnie instalują nowe, nieznane aplikacje. Nawet, jeśli apka pomoże im w łatwiejszym złożeniu zamówienia w ulubionym sklepie online lub stanowi lepszą alternatywę dla innej, istniejącej już na rynku, ciężko o zmianę nawyków potencjalnego klienta. Jeśli Twoja nowa aplikacja nie będzie wykonana profesjonalnie i nie zostanie wsparta mocną kampanią marketingową (warto zainteresować się terminem ASO – App Store Optimization) – nie masz co liczyć na dodatkowe zyski, a inwestycja w jej utworzenie po prostu się nie zwróci. A czy aplikacja, która nie będzie sprzedawać ma w ogóle rację bytu?

Proces tworzenia aplikacji mobilnej

Jeśli zdecydujesz się na utworzenie aplikacji mobilnej dla Twojego biznesu, pamiętaj, iż nie zostanie ona utworzona z dnia na dzień. Tworzenie aplikacji mobilnej na Androida to proces, który może zająć kilka miesięcy, a ostateczny termin jest zależny od zaawansowania projektu.

Sama współpraca z software house zaczyna się od ustalenia koncepcji stojącej za projektem oraz sprecyzowania wszystkich szczegółów w umowie. Po jej podpisaniu, agencja przystępuje do realizacji projektu. Otrzymasz wizualizacje i makiety, będziesz także brać udział w konsultacjach na temat wyglądu aplikacji. Zaraz po zatwierdzeniu projektu programiści przystępują do jego realizacji, a dzięki stosowanym przez nich rozwiązaniom otrzymujesz bieżący wgląd w status prac i zaawansowanie projektu.

Następnie aplikacja jest testowana, a gdy cały proces zakończy się pomyślnie – zostaje opublikowana. Profesjonalny software house udzieli też gwarancji na produkt, w ramach której zajmie się ewentualnymi błędami czy poprawkami.

Potrzebujesz aplikacji na Androida? Sprawdź ITgenerator

Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji na Androida, ITgenerator to eksperci, którym można zaufać. Ta pochodząca z Poznania firma może pochwalić się 18-letnim doświadczeniem oraz niezwykle bogatym portfolio, które z pewnością przekona nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkich zainteresowanych zleceniem utworzenia aplikacji na Androida zapraszamy na stronę itgenerator.pl oraz do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz