Trzy medale Mistrzostw Europy w Sumo dla krotoszyńskich zawodników

Z trzema medalami wrócili do domu zawodnicy TAR-u Krotoszyn, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Europy w Sumo w Płowdiw w Bułgarii. Aleksandra Rozum wywalczyła srebro w zawodach drużynowych, startując w kategorii do 23 lat oraz brąz w rywalizacji indywidualnej. Na najniższym stopniu podium uplasował się także Mateusz Konieczny (77 kg), startując jako senior.

Olimpia Robakowska, która była faworytką zawodów w kategorii 80 kg bardzo szybko pożegnała się z zawodami. Już w pierwszej walce doznała poważnej kontuzji i nie była w stanie stoczyć kolejnych. Dlatego decyzją trenera reprezentacji Polski została wycofana z mistrzostw.

W zawodach wzięli udział najlepsi sumocy z kilkunastu krajów m.in. z Polski, Gruzji, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Bułgarii, Węgier, Estonii, Azerbejdżanu, Włoch, Norwegii i Rumunii. Ten ostatni kraj debiutował w największych zawodach na Starym Kontynencie, ponieważ dołączyli do Europejskiej Federacji Sumo dopiero pod koniec 2017 roku.