To już potwierdzone. Kasia Tomaszewska otrzyma długo wyczekiwany lek!

1
Kasia Tomaszewska, dla której za pośrednictwem strony siepomaga.pl zbierane były pieniądze na walkę z nowotworem, została zakwalifikowana do przyjmowania leku. W czwartek odbyła wizytę w jednym z poznańskich szpitali, gdzie przeszła wstępne badania. Lekarze przekazali fantastyczną wiadomość: Kasia została zakwalifikowana. Dzięki pieniądzom od darczyńców uda się przedłużyć jej życie.

„Trzymajcie kciuki!!! Jestem w drodze do Poznania. Plan jest taki: badania wstępne, wyniki ok i dziś wracam z lekiem. I tego się trzymajmy! I tak dziś będzie!” tak brzmi wpis Kasi Tomaszewskiej dodany dziś rano na jej profilu na Facebooku.

Matka czterech chłopców zmagająca się z obustronnym rakiem jajnika, dzięki pomocy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko, dostała szansę na dłuższe życie. Zbiórka na stronie siepomaga.pl wystartowała 30 listopada 2018 roku i zakończyła się w bardzo szybkim tempie. „Jest lek, który może to zrobić, który da mi życie, przedłuży je, opóźni czas, w którym rak zaatakuje ponownie… Olaparib. Lek, który jest refundowany w 15 krajach Unii Europejskiej, ale nie w Polsce. Dostałabym go tylko w przypadku, gdyby doszło do wznowy, gdybym wtedy dobrze zareagowała na chemię… A ja do wznowy nie mogę dopuścić. Nie pozwolę, by zabił mnie rak, by moje dzieci nie zostały same. Lek, o który walczyła wspaniała kobieta, chora na to, co ja, która starała się o jego refundację, której niestety nie ma już z nami… Kora” można było przeczytać na stronie zbiórki.

W zbiórkę zaangażowane były wszystkie organizacje społeczne z regionu, a także Telewizja Proart i portal wlkp24.info.

15 grudnia 2018 roku zebrano całą sumę. Ponad 236 tysięcy złotych. Wystarczyły raptem dwa tygodnie. Kasia nie kryła wzruszenia ludzką hojnością, empatią i wsparciem, które otrzymała od nieznanych osób.

Dziś otrzymaliśmy od Kasi kolejną, fantastyczną wiadomość. „Jestem po badaniach. Zostałam zakwalifikowana do leku, ale lek fizycznie odbiorę prawdopodobnie w poniedziałek. Być może będę go brała w formie tabletek: dwóch rano i dwóch wieczorem albo kapsułek: osiem rano i osiem wieczorem. Wszystko dokładnie będzie wiadomo w poniedziałek. Teraz tylko formalności… formalności, fundacja-szpital. Pozdrawiam” – czytamy.

Kasia swoim szczęściem podzieliła się też na fanpage’u:

Zakwalifikowana do leku, wyniki bardzo dobre😍😍Teraz tylko formalności, formalności miedzy instytucjami…papierologia😑😐i…

Opublikowany przez Katarzyna Tomaszewska Czwartek, 10 stycznia 2019

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick