„Trybuna jest niebezpieczna. To jeden wielki bubel”

39
Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Beata Klimek poinformowała opinię publiczną, że już niebawem ruszy kolejny etap remontu Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Radny Andrzej Kornaszewski wątpi jednak w jakość wykonywanych prac na obiekcie, z którego najczęściej korzystają kibice żużla i piłki nożnej. Trybuna, która została wyremontowana w ubiegłym roku, została dopuszczona warunkowo do zawodów pod banderą PZMot, a wykonawca został zobligowany do naniesienia poprawek.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

39 KOMENTARZE

 1. 18
  3

  Już ci radni to nie wiedzą czego sie czepiac.Cos mi sie nie chce wierzyc że tak sie martwią o bezpieczenstwo obcych im ludzi.Jeszcze takiej kadencji radnych jak ta to nie widziałem w Ostrowie.Nie wiadomo o co im chodzi wszystko im nie pasuje.Brak słów

  • 4
   4

   Policja dopuściła trybunę warunkowo, nigdzie w Polsce nie widziałem takiego usytuowania krzesełek. widzę, że kibicom zupełnie nie zależy na tym, żeby remontować stadion z głową. Co tam kasa miejska. Na ten rok 2,5 mln. Rozumiem, że mamy zbudować bubel roku. No i do pierwszego wypadku. Potem zacznie się szukanie winnych.

 2. 13
  5

  MY kibice żużlu powinliśmy siedzieć na zawodach tak jak najbarzy lubimy, czyli na kocu – na wale trawy. Wtedy jest fajno, można winko wypić, wypakować drożdżówkie z gazety, a później zjyść giento z musztardo. Może se wyciągnąć nogi, zdjąć buty po robocie (przydeptane cholewki nie wtarczą!). Trzeba iść tyndy, a nie w nowoczesne stadiouny.

 3. 12
  3

  Przejedź się człowieku na nowoczesny stadion piłkarski np.we Wrocławiu lub Gdańsku. Jakie tam są strome schody, przejscia, jak upchane są krzesełka…. I na tych stadionach było EURO…. reprezentacja gra…. I co? też są niebezpieczne?
  Boże jak długo będziecie nas uważali za ciemną masę której możecie sprzedać swoje bajki żeby tylko poparcie zyskać?

  • 11
   1

   Ale jak widać radny-bezradny nie był nigdy na nowoczesnym stadionie,/chodzi tylko na stal na Asnyka do siostry/ wiec skąd ma biedaczek wiedzieć, buhahaha

  • 2
   2

   Pawle, czyli jeśli gdzieś odwalono lipę to u nas też należy? Człowieku, czy ty wiesz co wypisujesz? Oto na naszych oczach zmniejsza się liczbę siedzących miejsc. Na tym jednym sektorze można by dodatkowo spokojnie, bez upychania dodać kilkadziesiąt fotelików. Jeśli tak będą robić dalej, to zniknie kolejnych kilkaset miejsc. A ty tu głupoty opowiadasz, że we Wrocławiu nawciskano? Tu się robi kretyńskie luki!

  • Przecież radny Kornaszewski nie mówił o stromości schodów tylko o przerwach między siedziskami i „utworzonych” przez to nienaturalnie wysokich stopniach. Sam napisałeś o „upchanych” krzesełkach na stadionach piłkarskich, a w relacji nie ma przecież takiego zarzutu. U nas odwrotnie – zamiast „upychać” są zrobione przerwy.

 4. 6
  1

  To nie jest wina wykonawcy tylko projektanta wykonawca jest zobligowany do wykonania zgodnie z projektem A radni chodzili i nic nie widzieli dopiero teraz się budzą w trakcie budowy mogli zmieniać A nie teraz krytykować

  • 1
   2

   Nieprawda! Wykonawca nie może wykonać obiektu niezgodnie z obowiązującymi normami. Jego obowiązkiem jest zgłosić braki projektowe do inwestora i/lub do projektanta. Nie musi rozwiązywać problemu ale nie wolno mu zlekceważyć go.

 5. W sprawie ilości rzędów na prostej od ul. Piłsudskiego, których wg projektu ma być tylko 10, gdzie trybuny dzisiaj są wyraźnie wyższe – racja. Chyba projektant nie widział stadionu, bo w miejscu gdzie można zrobić więcej miejsc, będzie ich mniej. A przecież cały stadion ma być generalnie bardzo okrojony w miejsca siedzące.
  W wiadomościach Proart podano, że rozpoczynający się w niedługim czasie dalszy remont obejmie sektor między trybuną główną a sektorem gości, czyli sektor na którym nikt nie przebywa, bo to najmniej atrakcyjne miejsce na stadionie. Można zatem zakładać, że będą tam nowe siedziska, na których nikt nie będzie siedział. Poza tym ma być remontowana część sektora na pierwszym łuku, w stronę parku maszyn. Dobrze, że coś jest z tą ruiną robione, ale czy to wszystko ma ręce i nogi?

  • 6
   1

   I jeszcze sprawa 1 a może i 2 rzędu od dołu, czy ktoś sprawdził widoczność z tych miejsc? Narysować można wszystko, ale potrzebny jest jeszcze zdrowy rozsądek, bo te siedziska można by wykorzystać w innym miejscu.

  • 3
   2

   Nie od dzisiaj wiadomo że u nas wszystko robi się od d.py strony i nie inaczej będzie ze stadionem. Tak samo było z projektem, każdy wiedział że to porażka. Teraz już za późno żeby płakać.

  • 3
   1

   Tylko aby rozpocząć remont sektorów na ktorych kibice najczęściej siedzą, należy najpierw wyremontować ruinę pomiędzy trybuną główną a sektorem gości. Gdzieś musimy usiąść jak zostaną wyłączone z użytku pozostałe trybuny

  • Ale przecież tam można siedzieć. Poza tym na razie (mam taką nadzieję, że tylko na razie) są w II (III) lidze, więc dzikich tłumów raczej nie będzie i moim zdaniem lepiej byłoby remontować I łuk w całości.

 6. Przecież to nie jest wina wykonawcy! Ktoś to zaprojektował, a wykonawca tylko wykonał zgodnie z projektem. A projekt musiał być uzgodniony z odpowiednimi służbami. To czego się czepiacie wykonawcy????? Jak było narysowane to tak zrobił.

 7. 11
  1

  A jakie ma wykształcenie ten radny. Jest budowlańcem, projektantem czy może inżynierem. A może jest jak Bul Komorowski, Tusk i wielu innych mądrali z PO historykiem i to miernym.

 8. 11
  1

  Przez tyle lat trybuny na stadionie prosiły się o remont i jakoś wielmożny pan Kornaszewski nigdy się tym nawet nie zainteresował. A teraz gdy ktoś się wziął za przebudowę to oczywiście wszystko jest źle. Najprościej jest krytykować i obwiniać innych, a nie prowadzić normalny dialog. W tym wywiadzie brakowało mi już tylko słów że gdyby to od pana radnego zależało to by wybudował w naszym mieście drugą Motoarenę jak w Toruniu.

  • 2
   1

   Pierwsze dwa lata kadencji radni PO (i nie tylko) pytali, dlaczego rezerwuje się pieniądze na remont stadionu w budżecie i nic się nie robi. Winę urząd zwalał na Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. Nagle w ubiegłym roku pani prezydent postanowiła zrobić to, do czego namawiali ją radni. I jak zrobiła- widać.

  • 6
   1

   Na pewno to ostatnia kadencja , Kornaszewskiego !!Dał się poznać jako zawsze nie zadowolony. I o tym czy będzie w następnej kadencji to my Ostrowianie zdecydujemy !! Zawsze jest przeciw ,a sam nic dobrego nie zrobił !!!

 9. 3
  2

  Faktem jest, że projekt jest ,wciska się w Centrum Przesiadkowe – a miejsce było całe zarezerwowane na Halę / na Wojska Polskiego przez Prezydenta Urbaniaka.a , spierniczony ,, bez wyobrażni – 1 i 2 rząd to dla kogo. Poza tym, nie ma perspektywy – zamiast dać możliwość rozwoju stadionu – to zmniejsza się ilość miejsc i / ilość rzędów – szczególnie w atrakcyjnych dla widaza sektorach. Przeciwległa do trybuny prosta mogłaby być wyższa – a nie ograniczanie ilosci miejsc. Tak samo trybuna – dlaczego nie sięga w dół konstrukcja do strefy startu – ile marnuje się najbardziej widowiskowych miejsc. Brak wyobrażni projektanta i decydentów – jeszcze można ,, ucywilizować ,, projekt a nie tworzyć kolejny bubel jak z halą – która jest wciskana w Centrum Przesiadkowe – a wcześniej teren cały był zarezerwowany dla Hali – przez Prezydenta Urbaniaka !

 10. Faktem jest, że projekt to jedna wielka porażka – bez wyobrażni, limitujący miejsca, bez perspektyw rozwoju stadionu. To samo trybuna główna – wolne pole przed startem , gdzie są najlepsze miejsca – brak pomysłu ? na przedłużenie w dół trybuny !. Ilość miejsc powinna sie nie zmniejszać – mozna wyżej podnieść koronę stadionu i zrobic to dobrze a nie każdy sektor z innej beczki !

  • Masz racje. Jestem ciekawy kto dopuścił do zrobienia wyjazdu zaraz za startem i czy ktoś może podać przykład takiego rozwiązania na innym stadionie. Przecież to są najlepsze i zarazem najdroższe miejsca na żużel. Mogli przecież ten nasyp przerwać przed startem i obok zrobić trybunę dla gości przez co z jednej strony byłby już pas udzielający. A tak trybuna na środku łuku, 2 pasy i znowu miejsc mniej.

 11. Faktem jest, że projekt to jedna wielka porażka – bez wyobrażni, limitujący miejsca, bez perspektyw rozwoju stadionu. To samo trybuna główna – wolne pole przed startem , gdzie są najlepsze miejsca – brak pomysłu ? na przedłużenie w dół trybuny !. Ilość miejsc powinna sie nie zmniejszać – mozna wyżej podnieść koronę stadionu i zrobic to dobrze a nie każdy sektor z innej beczki !

 12. Pawle, czyli jeśli gdzieś odwalono lipę to u nas też należy? Człowieku, czy ty wiesz co wypisujesz? Oto na naszych oczach zmniejsza się liczbę siedzących miejsc. Na tym jednym sektorze można by dodatkowo spokojnie, bez upychania dodać kilkadziesiąt fotelików. Jeśli tak będą robić dalej, to zniknie kolejnych kilkaset miejsc. A ty tu głupoty opowiadasz, że we Wrocławiu nawciskano? Tu się robi kretyńskie luki!

 13. Od kiedy radny ma pojęcie o bezpieczeństwie obiektów użyteczności publicznej oraz jakości wykonania … Boże przy…dalacie się do wszystkiego byle na złość byle na złość .. PORAŻKA już robię listę anty radnych nazwę ja Radni nie dla Ostrowa a dla pieniędzy …

  • 1
   2

   Mieszkańcu, radny nie musi być omnibusem, ale jeśli jest mądry, to wie kogo zapytać. Radnego ludzie wybrali nie po to, żeby łaził po mieście, do wszystkich się przytulał, całował i mówił jacy są fajni, ale po to, żeby pilnował miejskiej kasy, inwestycji prowadzonych przez miasto, i kiedy trzeba sygnalizował że coś jest nie tak. Radny nie może być d..ą wołową. Od potakiwania, przytulania i bawienia się na festynach, koncertach, imprezach, brylowania przed kamerami, kupowania „zaszczytnych” tytułów są w mieście inne, „godniejsze” osoby niż zwykły radny.

  • Czyli jeśli ktoś np Kornaszewski zwraca uwagę na błędy, to sieje ferment? Czyli lepiej żeby mówił jest ładnie? A jeśli ktoś spadnie z tej trybuny to będzie zwykły nieszczęśliwy wypadek?

 14. Ludzie! Przestańcie dokuczać radnemu Kornaszewskiemu. Facet musi przechodzić traumę. Jego mentor i guru Kijowski okazał się drobnym złodziejaszkiem, nierobem na utrzymaniu rodziny. Niemiecki owczarek Franca Timmermans przestał szarpać Polskę po nogawkach. Świeczki ws wymiaru sprawiedliwości się wypaliły, a na dodatek co najgorsze w Warszawie odsłonięto pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. I jak tu żyć? Dajcie mu satysfakcję chociaż w sprawie tych krzesełek niech ma facet trochę zadowolenia z siebie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick