Sześć projektów budowy hali. Żaden nie mieści się w budżecie

21
Czas na rozstrzygnięcia przetargu na projekt i budowę nowej hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzisiaj w urzędzie miasta miało miejsce otwarcie kopert z ofertami, które można było składać do godziny 14. W przetargu wzięło udział sześć firm zainteresowanych budową obiektu sportowego. Żadna w swym projekcie nie zmieściła się w kwocie 30 milionów, na który miasto miało zabezpieczone środki.

Półtora miliona złotych może być w tym przypadku języczkiem u wagi, zwłaszcza dla rady miejskiej, która już wcześniej zakładała, że kwota 30 milionów złotych może nie wystarczyć na budowę nowej hali.

Kolejny ruch należy w tym przypadku do prezydent Beaty Klimek, która może zwrócić się z prośbą do rady miejskiej o zabezpieczenie większej kwoty lub unieważnić przetarg. Zanim to jednak nastąpi, wszystkie złożone oferty muszą zostać dokładnie przeanalizowane.

Projekty, które wzięły udział w przetargu na budowę hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim:

MTM Budownictwo sp. z o. o. z Tarnowa – 39,666,600 zł
PPH Prebet sp. z o. o. Ostrów Wielkopolski – 31,251,600 zł
KIK sp. z o. o. Ostrzeszów – koszt 35,251,600 zł
Zakład Budowlano Remontowy Budrem – 31,365,000 zł
PBO sp. z o. o. Ostrów Wielkopolski – 47,321,029 zł
Firma Handlowo-Usługowa Dromex z Koźminka – 35,500,000 zł

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

  • 7
   3

   Zgadzam się. Tylko dlaczego pani prezydent tak długo upierała się, że odkupienie rudery to jedyna, najlepsza, najsłuszniejsza opcja? Zniszczyła teren pod budowę nowej hali i teraz na siłę chce ja tam wepchnąć. W tej sytuacji każde rozwiązanie jest złe. Do tego prowadzą nieprzemyślane decyzje władzy.

 1. 2
  4

  Najlepsza propozycja to unieważnienie uchwały Rady Miasta i zakup hali przy Kusocińskiego za kwotę 15 do 18 mln ! To logiczne i najtańsze! Jedyną osobą która tego nie rozumie to Pani Prezydent!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.