,,Stalówka" bezlitosna. Lider ekstraklasy jest z Ostrowa Wielkopolskiego!

Koszykarze BM Slam Stal byli w roli zdecydowanego faworyta. No i od pierwszej minuty żółto-niebiescy pokazali swoją siłę. Wystarczyło kilka minut, żeby podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego prowadzili 20:6. W kolejnych fragmentach ,,Stalowcy” nie zamierzali zwalniać tempa. To sprawiło, że do przerwy było już 56:36 dla gospodarzy.

Po zmianie stron ostrowianie nadal grali na wysokim poziomie. Rywale stanowili jedynie tło dla dobrze dysponowanych ,,Stalowców”. W III kwarcie ostrowski zespół miał już 27 punktów przewagi. Dzisiejszy mecz był trzecim w tym sezonie, w którym wicemistrzowie Polski zdobyli minimum 100 punktów.

Po tym sukcesie BM Slam Stal z dorobkiem 7 zwycięstw i 2 porażek jest liderem tabeli ekstraklasy!

BM SLAM STAL – AZS Koszalin 100:76 (30:17, 26:19, 26:20, 18:20)

Stal: Mike Scott 20, Shawn King 18, Michał Chyliński 13, Nemanja Jaramaz 12, Daniel Szymkiewicz 11, Ivan Maras 8, Michał Nowakowski 7, Witalij Kowalenko 7, Przemysław Żołnierewicz 4, Dominik Grudziński 0.

AZS: Brandon Walters 17, Marko Tejić 12, Dragoslav Papić 11, Drew Brandon 10, Jacek Jarecki 8, Marek Zywert 6, Krzysztof Jakóbczyk 5, Bartosz Bochno 5, Grzegorz Surmacz 2, Maciej Kucharek 0, Alan Czujkowski 0.