Śródmieście Ostrowa dostanie drugie życie. [WIZUALIZACJE]

1
Śródmieście od Palcu Rowińskiego przez ulicę Wiosny Ludów po ostrowski deptak, a także sala sesyjna i amfiteatr w parku miejskim. To elementy, które przejdą kompleksową modernizację. Miasto pozyskało na ten cel 9 milionów dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Cały koszt projektu to ponad 11 milionów złotych.

Deptak zmieni się nie do poznania. Zostanie wymieniona nawierzchnia, pojawi się mnóstwo zieleni oraz nowa, mała architektura (oryginalne ławki i kosze na śmieci). Oprócz zieleni, pojawi się tam większa ilość światła. Ma to stworzyć swoisty i niepowtarzalny klimat śródmieścia.

Oprócz tego remont przejdzie mocno wysłużona sala sesyjna, gdzie często zapadają najważniejsze dla miasta decyzje. Przetarg na ten cel ogłoszony został już ogłoszony.

Przetarg na rewitalizację trasy od Placu Rowińskiego przez ulicę Wiosny Ludów po ostrowski deptak to data na przełomie listopada i grudnia.

Modernizacja sięgnie też Ogródki Jordanowskie i Miejski Amfiteatr. W tym przypadku, przetarg ogłoszony zostanie w przyszłym roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick