Srebrny medal Sobkowiaka w Meksyku

Pleszewski Klub Karate reprezentowało dwójka zawodników Kacper Vogt kumite juniorów -76kg oraz Dawid Sobkowiak kumite juniorów +76kg.
Kolejny bardzo dobry występ zanotował Dawid Sobkowiak zdobywając srebrny medal w tym prestiżowym turnieju. Dawid Sobkowiak aktualnie zaliczany jest do najlepszych juniorów na świecie w karate WKF/karate olimpijskie/.

– Urasta do rangi najbardziej rozpoznawalnego polskiego karateki. W bieżącym roku w swoim dorobku ma już znaczące sukcesy, m.in. pokonanie najlepszych karateków na świecie w tym aktualnego mistrza świata Duńczyka Frederika Petersena, Amerykanina Iveya Brandena oraz Białorusina Artsema Liavonchyka. Dawid Sobkowiak to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy Soczi 2018 Rosja – mówi Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Dawid Sobkowiak po wygraniu eliminacji w amerykańskim turnieju w finale po bardzo zaciętym pojedynku uległ nieznacznie 2-3 z zawodnikiem gospodarzy Diazem Ramiro.
W amerykańskim turnieju wziął udział Kacper Vogt /Pleszewski Klub Karate/, który pechowo ukończył rywalizację na 7 miejscu w kumite ind. juniorów -76 kg.
W walce repasażowej o brązowy medal przy stanie 4-1 dla Kacpra Vogta zawodnik meksykański uległ kontuzji i za wykluczenie z dalszej walki rywala Kacper Vogt został zdyskwalifikowany karą hansoku, spowodowała odpadniecie z dalszej rywalizacji – dodaje prezes.

Drugi medal w kumite ind. juniorów -68kg brązowy dla barw Polski zdobył Krzysztof Szewczyk wychowanek trenera Macieja Gawłowskiego Olimp Łódź. Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak to wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków.